Oyun

Dota 2'ye yeni kahraman: Abaddon

İşte Dota 2'ye en son eklenen kahraman Abaddon'un özellikleri.


1373874288_untitled-3.jpgAbaddon, bilinen diğer ismiyle Lord of Avernus, muharebe alanında en son ayakta kalabilen, öldürülmesi güç bir yakın saldırı kahramanıdır. Oyundaki rolü genellikle takım arkadaşlarını kollamak ve gerektiğinde korkusuzca savaşın ön saflarında yer almaktır.

Aphotic Shield yeteneği sayesinde ister kendine ister takım arkadaşlarına koruma kalkanı sağlayabilir. Bu yetenek ile aynı şekilde atılan karakter üzerindeki negatif etkileri de ortadan kaldırabilir. Zor durumda olan takım arkadaşını bu kalkanı ile savaş alanında kurtarabilir. Death Coil yeteneğiyle ise takım arkadaşlarına sağlık yenilenmesi sağlayabildiği gibi düşmanlara atarak hasar da verebilir.

Tek pasif yeteneği Curse of Avernus ile saldırdığı düşman üzerinde yavaşlatıcı bir negatif etki bırakır. Ayrıca kendisine ve aynı hedefe saldıran takım arkadaşlarına hareket ve saldırı hızı sağlar. Bu yetenek sırtlayıcı takım arkadaşlarınızın göz bebeği olacaktır.

Abaddon’ı öldürülmesi güç kılan asıl yeteneği ise ultisi, Borrowed Time. Sağlığı 400’ün altına düştüğünde otomatik olarak aktif olabileceği gibi manuel olarak da istenilen zamanda kullanılabilir. Ultisinin aktif olduğu süre içerisinde hiçbir hasardan etkilenmez ve üstüne yapılan hasar kadar sağlık yenilenmesi kazanır. Bu yüzden rakibin, ani hasar veren yetenekleri Abaddon’a karşı kullanmadan önce iki kez düşünmesine sebep verir.

Karakterin büyüleri: 

1373873620_untitled-3.jpg

Kahramanı kullanmak için ipuçlarını diğer sayfalarda inceleyebilirsiniz.Yeteneklerinizin seviye yükseltmesini aşağıdaki şekilde yaparsanız daha fazla hayatta kalma imkanınız olacaktır.

1373874214_untitled-5.jpg

Eşya olarak da destek/saldırgan bir yapı için aşağıdaki gibi bir set yapabilirsiniz.

Destek seti:

1373874347_untitled-5.jpg

Saldırı seti: 

1373874486_untitled-2.jpg

Oynanın stratejisi hakkındaki ipuçlarını diğer sayfamızda inceleyebilirsiniz.


Aphotic Shield yeteneğiniz koruma sağladığı gibi saldırı amaçlı da kullanılabilir. Koridorda yer alan düşmanlara hasar verebilmek için dost birimler (creep) üzerinde kullanabilirsiniz.Unutulmaması gereken en önemli nokta, bu kalkanınız ile dost birimler üzerindeki negatif etkileri yok edebilirsiniz. Sersemletme ve benzeri etkileri ortadan kaldırabileceği gibi Slardar’ın Amplify Damage ultisinin etkisini de dost birim üzerinden kaldırabilir.
 
Aphotic Shield yeteneğinizi üzerinizde kullandıktan sonra düşmana arka arkaya Death Coil ile saldırıda bulunabilirsiniz. Böylece hem Death Coil yeteneği size hasar vermez, hem de Aphotic Shield hasar emerek kısa sürede patlayabilir.
 
Death Coil yeteneğinizi kullanarak intihar edebilirsiniz. Savaş esnasında öleceğinize emin olduğunuz anda doğru zamanlama ile kendinizi öldürebilirsiniz.
 
Borrowed Time yeteneğinizi açtığınız anda size doğru gelmekte olan büyülerden etkilenmezsiniz. Örneğin, Chaos Knight kahramanının size doğru fırlattığı Chaos Bolt yeteneği havada olduğu esnada hızlıca Borrowed Time kullanarak sersemletme etkisinden kaçabilirsiniz.
 
Seviye 6 olduğunuz esnada kule yakınında (tower dive) düşmana korkusuzca saldırabilirsiniz. Oyun başlarında yüksek hasar veren kuleler Borrowed Time yeteneğiniz sayesinde sizi büyük ölçüde iyileştirebilir.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.