EA, 4 oyunun sunucusunu yaşlandıkları gerekçesiyle kapatacak

Oyun dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Electronic Arts (EA) 4 oyununun çevrimiçi sunucularını kapatarak bu oyunların online kariyerlerini sona erdirecek.

EA, 4 oyunun sunucusunu yaşlandıkları gerekçesiyle kapatacak

Oyunların çevrimiçi oynanabilmesi, oyun sektörü için oldukça önemli dönemeçlerden biridir. Öyle ki bu sayede dünyanın dört bir yanındaki oyunseverler, birbirlerini hiç tanımadan ve hatta çoğu zaman hiç görmeden birbirlerine karşı savaşabilmiş ya da belki de birlikte ortak bir amaç için yarışabilmişlerdir.

Ancak zaman birçok şeyi tükettiği gibi, birçok oyunun online modunu da eskitir ve bu sayede de o oyunların online modlarına olan ilgi azalır. İşte EA’de, 4 yapım için artık yeterli ilgiyi göremedikleri ve fazlasıyla da yaşlandıkları için 9 Kasım 2022 tarihinden itibaren çevrimiçi desteğin sona ereceğini açıkladı.

EA, 4 oyunun sunucusunu yaşlandıkları gerekçesiyle kapatacak

EA tarafından yapılan açıklamaya göre eğer; Mercenaries 2: World in Flames, Command & Conquer: Kane's Wrath, Command & Conquer: Red Alert 3, Command & Conquer 3: Tiberium Wars oyunlarından birini çevrimiçi moduyla birlikte oynuyorsanız, bunu ancak 9 Kasım 2022 tarihine kadar devam ettirebilirsiniz. Çünkü bu tarihten sonra EA bu dört oyuna ait sunucuları kapatacak ve bu nedenle de oyuncular bahsi geçen tarihten sonra bir daha bu oyunların çevrimiçi modlarına ulaşamayacaklar.

Ancak bu kararı için EA’ye kızamıyoruz çünkü gerçekten de listeye bir baktığımız zaman örneğin Command & Conquer 3: Tiberium Wars’ın bile tek başına 2007 yılına piyasaya sürüldüğünü yani üzerinden 15 yıldan fazla bir zamanın geçtiğini görüyoruz. Bakalım önümüzdeki günlerde bu listeye hangi emektar yapımlar eklenecek.