Oyun

Geçtiğimiz sene PlayStation dünyasının en çok indirilen oyunları belli oldu

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan PlayStation, geçtiğimiz yıl pek çok önemli oyuna ev sahipliği yapmıştı. Peki bu oyunlar içerisinde en çok indirilenleri hangileri oldu dersiniz?

Geçtiğimiz sene PlayStation dünyasının en çok indirilen oyunları belli oldu

Konsollar, uzun süredir oyun dünyasının en yetenekli cihazları olarak varlıklarını sürdürüyorlar. Her ne kadar son zamanlarda mobil oyunlar biraz daha ön planda olsa da hala gerçek bir oyun deneyimi yaşamak için büyük ekranları tercih edenlerin yöneldikleri ilk cihaz, yine ya PlayStation ya da Xbox olacaktır.

İşte Japon oyun ve teknoloji devi Sony tarafından geliştirilen ve oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan PlayStation, geride bıraktığımız 2022 yılında en çok indirilen oyunlarının sıralı listesini paylaştı. İlk olarak en güçlü PlayStation modeli olan PS5’e baktığımız zaman, bu platformun liderinin Amerika Birleşik Devletleri ile Avrupa’da değişiklik gösterdiği anlaşılıyor.

Geçtiğimiz sene PlayStation dünyasının en çok indirilen oyunları belli oldu

ABD / Kanada pazarına baktığımız zaman en çok indirilen oyun Call of Duty: Modern Warfare 2 olurken, Avrupa’da en çok indirilen PlayStation 5 oyunu ise FIFA 23 oldu. Üstelik Call of Duty: Modern Warfare 2 Avrupa’nın en çok indirilen ikinci oyunu olurken, FFA 23’ün ABD / Kanada pazarında 7. Sırada kaldığını görüyoruz.

PlayStation 4 konsoluna baktığımız zaman da yine ilk sıralarda bir değişiklik yok. Ancak ikinci sıraya baktığımız zaman hem ABD / Kanada pazarında hem de Avrupa pazarında en çok satılan ikinci PlayStation 4 oyununun Grand Theft Auto V olduğunu görüyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.