Oyun

Steam, haftanın en çok satılan oyunlarını açıkladı

Oyun dünyasının en önemli platformlarından biri olan Steam, her hafta olduğu gibi bu haftanın da en çok satılan oyunlarını açıkladı.

Steam, haftanın en çok satılan oyunlarını açıkladı

Oyun dünyası pandeminin etkisiyle uzun bir süre oldukça kısır bir dönemden geçti. Oyunseverlerin yeni maceralara hasret kaldığı günler nihayet 2022 yılının başlarından itibaren son bulmaya başlayınca, yeni oyunlar da peşi sıra geldi ve oyun dünyası yeniden hareketlendi. Ancak asıl bomba yılın sonlarına doğru satışa sunulan Call of Duty: Modern Warfare 2’nin satışa sunulmasıyla patladı.

Satışa sunulduğu ilk 10 gün içerisinde 1 milyar dolarlık hasılat sınırını geçen oyun, çok uzun süre en çok satılan oyunlar listesinin zirvesindeydi. Ancak Steam tarafından paylaşılan ve 10-17 Ocak tarihleri arasını baz alan listeye baktığımız zaman, Call of Duty: Modern Warfare 2’nin zirveden iyice uzaklaştığı görülüyor.

Steam, haftanın en çok satılan oyunlarını açıkladı

Paylaşılan listeye göre, dünya genelinde en çok satılan oyun Counter-Strike: Global Offensive oldu. Bu oyunun tam 545 haftadır en çok satılan oyunlar listesinde olduğunu ve geçtiğimiz haftayı da 2. Sırada kapattığını hatırlatalım.

Listenin ikinci sırasına baktığımız zamansa burada Apex Legends’ı görüyoruz. Popüler oyun da Counter-Strike: Global Offensive kadar olmasa da tam 115 haftadır en çok satılanlar listesinde bulunuyor. Call of Duty: Modern Warfare II bu hafta en çok satılanlar listesinde kendisine ancak 7. Sırada yer bulabilirken, EA Sports FIFA 23 ise 11. Sıraya kadar geriledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.