Oyun

Xbox One'a Temmuz güncellemesi geldi!

Xbox One'a gelen Temmuz güncellemesi sayesinde artık oyunların tamamen inmesini bekleme devrine son diyoruz.

Xbox One'a Temmuz güncellemesi geldi!

Microsoft, Xbox One'ın Temmuz ayı güncellemesini kullanıcıların beğenisine sundu. 

Bu güncelleme daha öncesinde duyurulan FastStart özelliğini de beraberinde getiriyor. FastStart, bir oyunu tam olarak indirmeden önce oyuna erişebilmenizi sağlıyor. FastStart oyunun başlaması için gereken en önemli dosyaları belirleyerek ilk olarak onları indiriyor ve böylece oyunu oynamaya başlayabiliyorsunuz önceden.

Bu özellik hali hazırda PlayStation üzerinde kullanılabilmekte. Örneğin The Flame in the Flood indirme boyutu 4,33 GB ve FastStart sayesinde 1, 73 GB indirdikten sonra oyuna girebiliyorsunuz. Xbox kullanıcıları da bundan sonra bu özellik sayesinde doya doya oyun oynayabilecekler beklemeden. Ancak bu sistem şimdilik biraz kısıtlı.

FastStart şu anda Xbox Game Pass kütüphanesindeki seçili oyunlarda kullanılabiliyor ve ileride bu sistemi destekleyen oyun sayısı artacak. Microsoft'un neden böyle bir politika izlediğini anlamak açıkçası zor. Zaten getirmesi gerek sistemi sadece kademeli olarak sunuyor oluşu şimdiden birçok tartışma konularının penceresini aralamaya sebebiyet verebilir.
 
Gelelim bir diğer yeniliğe. Oyuncular artık Xbox One oyunları ve uygulamaları için gruplar oluşturabilir. Bu özellik oyuncuların içerik koleksiyonları oluşturmasına, onları adlandırmasına ve bunları ana menüye eklemesine olanak tanıyor ve bu da hızlı bir erişim imkanı sunuyor.

Gelen güncellemeye kullanıcılar güncelleme ekranı üzerinden ulaşabilirler.


 
   

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.