Sinema

House of the Dragon, Game of Thrones'un yarattığı hayal kırıklığını giderebilir

HBO yeni dizisi House of the Dragon, Game of Thrones'un son sezonunda kaybettiği hayran kitlesini geri kazanabilir.

House of the Dragon, Game of Thronesun yarattığı hayal kırıklığını giderebilir

House of the Dragon, Game of Thrones ile ilgili büyük bir sorunu çözme şansına sahip. HBO'nun yeni dizisi George R.R. Martin'in Targaryens tarihi olan Fire & Blood'a dayanıyor ve orijinal gösterinin olaylarından yüzlerce yıl öncesini geçiyor.

Gösterinin bir prequel olmasıyla, House of the Dragon, diğer gösterinin yanlış gittiği yerde rotayı düzeltme fırsatına sahip. Game of Thrones'un son sezonu küresel bir olaydı. Gösteri için 1. sezondan beri heyecan artıyordu ve 3. sezondaki Kızıl Düğün gibi şok edici anlarda seyircinin beklentisi iyice arttı. 8. sezon başladığında, Game of Thrones pazarlamasının her yere dahil edilmesiyle kritik bir kitleye ulaşıldı. Super Bowl reklamlarında bile ejderhalar boy gösterdi. İnsanlar bebeklerine Daenerys veya Khaleesi adını veriyorlardı.

House of the Dragon bir çok telafi ile birlikte gelebilir

Ancak Game of Thrones'un son sezonu, dizinin yeniden çekilmesini isteyen viral bir dilekçe de dahil olmak üzere büyük bir tepki ile karşılandı. Sezon hayranlar tarafından bir çok açıdan eleştirildi.  House of the Dragon ile HBO, durumu düzeltme, karakterlere sadık kalma ve belki de daha iyi çalışma ile hayranları geri kazanma şansına sahip. Game of Thrones final sezonunun ortak eleştirisi,  King's Landing'i yakan Daenerys sahnesiydi. Birkaç bölüm önce Daenerys, insanlar için savaşan Ejderhaların Annesiyken birden bire Deli Kraliçe'ye dönüşüyor. Hayranların Dany'nin kafasında neler olup bittiğini duyamadığı göz önüne alındığında, birdenbire 0'dan 100'e geçmiş gibiydi.

Game of Thrones için işlerin ters gitmesinin bir nedeni de kısaltılmış final sezonuydu. Her zamanki on bölüm yerine, son sezonda altı tane bölüm vardı. Jaime Lannister ve Brienne of Tarth nihayet 8. sezonda bir araya geldiler, çünkü yıllardır birbirlerini istiyorlardı. Ancak, Jaime'nin 7. sezonda kız kardeşini sonsuza dek terk etmesinden sonra, aynı bölümde Cersei'ye geri dönmek için hemen ayrılması mantıklı görünmedi. Arada daha fazla zaman olsaydı, belki işe yarayabilirdi.

House of the Dragon için iyi haber, gösterinin arkasındakilerin eleştirileri duyması. Prequel gösterisi, karakterleri onurlandırarak ve olayların doğal bir şekilde ortaya çıkmasına izin vererek, Game of Thrones'un ilk yedi sezonunda oluşturduğu iyi niyetten yararlanma şansına sahip. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.