Instagram beklenen özelliği herkese açık olarak sundu!

Instagram bağlantı paylaşma özelliği artık herkese açık olarak duyuruldu. İşte detaylar.

Instagram beklenen özelliği herkese açık olarak sundu!

Instagram hikayelere bağlantı ekleme özelliğini geçtiğimiz dönemde duyurdu. Daha önce "Yukarı Kaydır" şeklinde olan özellik güncellenip yeni formatıyla kullanıcılara sunulmuştu. Yukarı Kaydır özelliğinden yararlanmak için 10.000 takipçiye sahip olmanız gerekiyordu.

Hikayelere eklenen bağlantılar şimdiye kadar sadece işletmeler ve çok takipçili hesapların kullanabildiği bir özellikti. En çok kullanılan uygulamalardan biri olan Instagram bu özelliği artık herkese açtığını duyurdu. 

Instagram bağlantı paylaşma özelliğini herkese açık olarak sundu!

Instagram beklenen özelliği herkese açık olarak sundu! - Resim : 1

Hikayelere bağlantı ekleme özelliğine çok takipçisi olsun olmasın herkes erişebilecek. Bağlantı paylaşma özelliği genelde influencerlar tarafından işbirliği amacıyla kullanılıyordu. Şimdi şirket bu  özelliği herkese açtı. Artık işbirliği amacıyla olsun olmasın herkes hikayelerine dış bağlantı ekleyebilecek.

Instagram son zamanlarda bünyesine farklı özellikler ekleyerek kullanıcılarına kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Uygulama geçtiğimiz günlerde de web uygulaması üzerinden artık paylaşım yapılabileceğini duyurmuştu. Bu kapsamda bağlantı ekleme özelliği de oldukça yeni diyebiliriz.

Türkiye’de henüz bazı hesaplara gelen özelliği kullanmak için yapmanız gerekenler şöyle:

Cihazınızdan Instagram’a giriş yapın. Ardından bir hikaye oluşturup sticker simgesine tıklayın. Buradan yönlendirmek istediğiniz bağlantıyı girmenizi sağlayan seçeneği göreceksiniz.  Ardından hikayenizi paylaşabilirsiniz. Özellik kullanıma yeni sunulduğu için henüz herkese gelmemiş olabilir. Instagram kademeli şekilde tüm cihazlara özelliği sunacaktır. Siz yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?