Instagram Hikayeleri için yeni özelliğini sundu!

Instagram Hikayeler'e 'Sen de Ekle' özelliği herkese sunuldu. İşte detaylar.

Instagram Hikayeleri için yeni özelliğini sundu!

En popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulamaları arasında yer alan Instagram, yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Şirket şimdi hikayelerine beklenen özelliği herkese açık olarak sunduğunu duyurdu.

Daha önce "Sen de Ekle" adı verilen bir özelliğin testlerine başlanmıştı. İlk olarak Japonya ve Endonezya'da test edilen bu özellik, artık herkese açık olarak kullanıma sunuldu.

Instagram Hikayeleri için yeni özelliğini sundu!

Instagram Hikayeleri için yeni özelliğini sundu! - Resim : 1

"Sen de Ekle" özelliği, hikaye sekmesinde yer alan çıkartmalar arasında karşımıza çıkıyor. Bu çıkartma özelliği ile birlikte kullanıcılar, bir istemi veya belirli bir konuyu izleyerek diğer kullanıcıların hikayelerine kendi hikayeleri ile yanıt verebilecek. Bu şekilde bir hikaye zinciri oluşabilecek. Örneğin hikaye paylaşan bir kullanıcıya kendi hikayesiyle yanıt vermek isterseniz "Sen de Ekle" çıkartmasını kullanabileceksiniz.

Bu özellik haliyle kullanıcıların birbirleriyle olan etkileşimini daha fazla artıracak. Sosyal medya platformları farklı özelliklerle öne çıkma yarışı halinde desek yanlış olmaz. İçerik oluşturucuları kendilerine çekebilmek için farklı özellikler sunan platformlar adeta birbiriyle yarışıyor. Hikayelere gelen bu yeni özellik de etkileşimi artıracağından içerik oluşturucuların ilgisini çekebilir desek yanlış olmaz. Ayrıca bir kullanıcının hikayesindeki "Sen de ekle" çıkartmasına tıkladığınızda, yanıt veren kişileri ve hikayelerini görmek mümkün olacak. TikTok'un düet özelliğine benzeyen özellik Instagram'a farklı bir bakış sunacak diyebiliriz.