Sosyal Medya

Jenner kardeşler sahte AirPods reklamı yaptılar

Kylie ve Kendall Jenner kardeşlerin Instagram hesaplarında sahte AirPods kulaklıkları tanıttığı ortaya çıktı.


Türkiye'de çok tartışılan sosyal medya fenomenlerinin sahte ya da asılsız ürün tanıtımlarına alet olmaları dünyada da önemli bir sorun haline geldi. Bunlardan biri ABD'de yaşandı. BBC Türkçe'nin haberine göre Instagram'da 322 milyon takipçisi olan Kylie ve Kendall Jenner, sahte kulaklıkların reklamını yapıyor. Bu kulaklıkların Apple'ın AirPods benzeri ucuz modeller olduğu da ortaya çıktı.

Jenner kardeşler sahte AirPods reklamı yaptılar

Apple, olayla ilgili olarak fikri mülkiyet haklarının ihlal edilmiş olabileceğini söylemesine rağmen Jenner kardeşlere dava açmayacağını açıkladı.

Türkiye'de de geçtiğimiz aylarda koronavirüse karşı etkili olduğu iddiasıyla ortaya çıkan bir gıda takviyesi ünle femonem ve şarkıcı/sunucular tarafından pazarlanmış, olayın ortaya çıkmasıyla bu ürünü pazarlayan şirket geri adım atmıştı.

Görünen o ki bu olay ne ilk ne de son olacak. Hem Türkiye'de hem dünyada bu tarz pazarlama faaliyetleri hız kesmeden devam edecek.

Yorumlar
Haci
Balık baştan kokar haciler.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.