Sosyal Medya

Kaçak Lig TV izleyenler dikkat! Polis evinizi basacak!

Aktarılan bilgilere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü kaçak maç yayını yapan evlere baskın düzenleyecek. İşte detaylar.

Kaçak Lig TV izleyenler dikkat! Polis evinizi basacak!

İnternet sayesinde film ve dizilere korsan şekilde erişilebiliyor. Bu yasadışı yöntemler de yayıncıların milyonlarca para kaybetmesine yol açıyor. Ülkemizde de futbol maçları kaçak yollarla binlerce kişi tarafından izleniyor. 

Bugün ortaya çıkan bir habere göre, BeinSports'un ve diğer kurumların şikayeti üzerine Süper Lig maçlarını kaçak şekilde izleyen binlerce eve baskın gerçekleştirilecek. 

Kaçak maç izlemek ağır sonuçlara neden olabilir

Ortaya çıkan haberdeki bilgiler, kaçak maç izleyen kişilere baskın düzenleneceğini gösteriyor. Bu baskının uyarı niteliğinde olacağı söyleniyor. Bu yapılacak uyarıda, kaçak maç izleyenlerin büyük cezalarla karşılaşabileceği söylenecek. 

İlk etapta binden fazla haneye uyarı baskını yapılacağı bildiriliyor. Daha sonra ise bu baskınların artması ve kaçak yayıncılığın büyük bir ölçüde önüne geçilmesi hedefleniyor. Böylece milyonlarca lira zararın önüne geçilecek.

Korsan şekilde maç izleyenlerin veritabanı da oluşturuldu

Kaynak, kaçak maç yapan kişilerin listesinin de yapıldığını aktardı. Veritabanda yer alan kişilere uyarı baskını yapılacak ve büyük cezalarla karşılaşabileceği söylenecek.

Kaçak Maç

Buna ek olarak Emniyetin, yurt dışı kaynaklı şeklinde Süper Lig maçlarını kaçak bir şekilde yayınlayan yayın ağları konusunda Fransa, Hollanda ve Almanya Emniyetleri ile irtibat kurduğu da söyleniyor.

Bu baskınlarla kaçak yayıncılığın önüne geçilmesi en büyük önceliklerden olduğu bildiriliyor. Böylece yayın kuruluşları artık daha fazla zarara uğramayacak. Dünya genelinde kaçak yayıncılığın şirketlere büyük kayıplar yaşattığı biliniyor.

Yorumlar
Nordwest
Ülkemizde spor kültürümü herhangi bir basarimi var ki birde kacak izleyenleri bulacaklar, allah akil fikir versin , o beinsportu izleyenler de emin olun türkiye liglerini belli basli akim izlerler, genellikle diger ülkelerin macini izler. hersey para olmus paracil olmussunuz ..siz kol kadar millete yitilemeye kalkarsaniz spor kanali ücretini , milletde size iteler.
Cevapla
Tyu
Nah ararlar dicem polisin günahı yok üçkağıtçı yayıncıların kabahati rezil bir yayıncılık yaparsan sırf superlig yayınlanan yeter hatta yıllarca maç yayinlarina sıfır yatırımla iğrenç kameralar yetersiz sayıda oluşu futbol dışı kanalların hiç yenilenmemesi hatta çoğu kaldırılan kaliteli kanalların platformdan çıkışi say say bitmez millette gider kaçak izler haa benmi ben 20 yıldır Digitürk üyesiyim ama ne fayda
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.