Sosyal Medya

Snapchat filtreleri ücretli hale gelebilir!

“Snapchat, artırılmış gerçeklik lensi yaratıcılarının bu işten para kazanmaları için yeni bir yol deniyor.

Snapchat filtreleri ücretli hale gelebilir!

Şirket, içerik oluşturucuların Snapchat'in uygulama içi para birimini kullanarak ücretli lens özellikleri satmasına olanak tanıyan yeni bir özelliği deniyor.

İlk lansmanı için Snap, "patates merceği" (üstteki resimde) gibi uygulamanın en popüler efektlerinden bazılarının arkasındaki yaratıcılarla çalışmayı seçti. Ücretli özelliklerle, hayranlar artık sihirli bir değnek veya bir polis memuru kostümü gibi farklı özellikli efektlere erişebilmek için jetonlarını kullanabilecek. Başlangıçta yalnızca Avustralya ve Yeni Zelanda'da kullanılabilecek olan bu özelliğe şimdilik yalnızca sınırlı sayıda yaratıcının erişimi var.

Snapchat'in artırılmış gerçeklik efektleri, yıllardır uygulamanın en büyük çekiciliklerinden biri olmuştur. Ancak şimdiye kadar, kullanıcılar tüm bu efektlere ücretsiz olarak erişebiliyordu.

Snapchat filtreleri ücretli hale gelebilir!

Dominguez, ücretli lenslerin daha fazla AR içerik oluşturucusunun işlerinden geçimlerini sağlayabilmesi için önemli bir yol olabileceğini söylüyor. Bu, reklam dışı gelir kaynaklarıyla giderek daha fazla deney yapan Snap için de kazançlı olabilir. Şirket şimdilik içerik oluşturuculara lens satış düzenlemeleri hakkında ayrıntılı bilgi vermiyor, ancak şirket zaten oyun yükseltmeleri veya uygulamada içerik oluşturuculara bahşiş vermek için kullanılabilen Snap Tokens'tan para kazanıyor.

Tabii ki tüm bunlar Snapchat kullanıcılarının yeni artırılmış gerçeklik efektlerine sahip olmak için para harcamaya istekli olmalarına bağlı ki bu kesin bir şey değil. Dominguez, Engadget'a "Aslında bunun nasıl ilerleyeceğine dair hiçbir fikrimiz yok" diyor. "Hiçbir şeyi garanti edemeyiz, ancak bunun büyük ölçüde AR geliştiricilerimizden geldiği ve bu aynı zamanda onlara giden gelir olduğu için abonelerinin onları destekleyeceğini gerçekten umuyoruz."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.