Sosyal Medya

TikTok’tan gençlere şok! Bildirim alamayabilirsiniz!

Dünyanın en çok indirilen sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, uygulamada bir dizi yeniliğe gitmeye hazırlanıyor.

TikTok’tan gençlere şok! Bildirim alamayabilirsiniz!

Bildiğiniz gibi TikTok, hali hazırda en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında yer alıyor. Çin merkezli uygulama çok tartışılsa da özellikle de gençler tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Kısa süreli videolar çekerek bunları paylaşmanıza imkan tanıyan platform, 2021 yılının ilk yarısı itibari ile en çok indirilen uygulama olmayı da başarmıştı. Listenin ilk beş sırasında yer alan diğer uygulamalar ise sırasıyla Facebook, Instagram, WhatsApp ve Telegram olmuştu.

TikTok’tan gençlere şok! Bildirim alamayabilirsiniz!

Sosyal medya uygulamalarının gözde platformu TikTok, şimdi ise kendini biraz daha yenilemeye çalışıyor. Ortaya çıkan detaylara göre bahsi geçen uygulama, bundan sonraki süreçte gençleri ders çalışmaya teşvik edecek. Bunun için atılabilecek ilk adımın ise bildirimleri göndermemek olduğu üzerinde duruluyor. Buna göre 12 – 15 yaş aralığında olan kullanıcılar saat 21.00’dan sonra, 16 – 17 yaşlarındaki kullanıcılar ise saat 22.00’dan sonra bildirim alamayacak. Böylece genç kullanıcıların ders çalışmaya ve dinlenmeye daha fazla vakit ayırması amaçlanıyor.

TikTok tarafından yapılan açıklama da bu amacı ortaya koyar cinsten. Yapılan açıklamada, "Özellikle genç kullanıcılarımızın erken dönemde olumlu dijital alışkanlıklar edinmelerine yardımcı olmayı ümit ediyoruz." İfadelerine yer veriliyor. Henüz uygulamaya konulmayan bu kararın yakın zamanda hayata geçmesine ise neredeyse kesin gözü ile bakılıyor.

Yorumlar
Döner ayran
zaten kullanmıyorum hujj
Cevapla
Döner ayran
yaaaaa
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.