Sosyal Medya

Tweet düzenleme butonunun çıkış tarihi ve muhtemel fiyatı sızdırıldı

Sosyal medya devi Twitter’ın uzun bir süredir üzerinde çalıştığı tweet düzenleme özelliği hakkında ortaya çıkan son bilgiler pek hoşunuza gitmeyebilir.

Tweet düzenleme butonunun çıkış tarihi ve muhtemel fiyatı sızdırıldı

Twitter, son dönemlerde yayınladığı güncelleme ve getirdiği özelliklerden ziyade, ünlü milyarder Elon Musk ile girdiği satın alım süreciyle gündeme geliyor. Neyse ki bu süreç şu an mahkeme salonlarına taşındı ve şirket biraz olsun kendi işlerine odaklanma fırsatı buldu. İşte sosyal medya devinin uzun süredir üzerinde çalıştığı ve kullanıcılarının büyük bir merakla beklediği tweet düzenleme özelliğinde sona gelindiğinin ortaya çıkması tam olarak gündemin değişmesi için yeterli ortamı sağladı.

Şirkete yakınlığıyla bilinen Casey Newton tarafından yapılan açıklamalara göre, tweet düzenleme özelliği 21 Eylül tarihinden itibaren resmen kullanıma sunulacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, tweet’lerin isterlerse bir kısmını isterlerse de paylaştıkları medya dahil olmak üzere tamamını düzenleyebilecekler. Ancak sevinmek için henüz erken çünkü açıklamaların devamı, genel Twitter kullanıcısının canını fazlaca sıkacak cinsten bilgiler içeriyor.

Tweet düzenleme butonunun çıkış tarihi ve muhtemel fiyatı sızdırıldı

Newton tarafından yapılan açıklamaların devamında, söylentilerin doğru olduğu ve tweet düzenleme özelliğinin yalnızca Twitter Blue kullanıcılarına özel olacağı duyuruldu. Yakın zamana kadar 2,99 dolardan kullanıma sunulan ancak gelen fiyat güncellemesiyle birlikte 4,99 dolara çıkan Twitter Blue özelliği, Twitter’ın ücretli abonelik sistemi konumunda. Eğer hesabınızı bu sürüme terfi ettirirseniz, genel kullanıcıların sahip olmadığı pek çok özelliğe erişim imkanı bulabilirsiniz. Son olarak Twitter Blue için Türkiye’de ne kadarlık bir ücret talep edileceği şimdilik netleşmiş değil ancak tweet düzenleme özelliğinin çıkmasının ardından bu servisin aylık ücretinin 150-TL civarı olması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.