Sosyal Medya

Twitter hissedarlarından Musk'a onay!

Ekim ayında yapılacak bir deneme, Musk'ın anlaşmayı sonlandırıp sonlandıramayacağını belirleyecek.

Twitter hissedarlarından Musk'a onay!

Twitter'ın hissedarlarının çoğunluğu Elon Musk'ın 44 milyar dolarlık satın alımını onaylamak için oy kullandı. Yaklaşık yedi dakika süren hissedarların özel toplantısında, hissedarlar iki öneriyi onayladılar: biri Musk ile birleşme anlaşmasını kabul etmek, diğeri ise anlaşma sonucunda şirket yöneticilerinin nasıl tazmin edileceği ile ilgili.

Her iki önlem de  hissedarlar tarafından onaylandı, ancak Twitter, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na evrak sunduğunda oyların nihai dağılımını "daha sonraki bir tarihte" açıklayacak.

Twitter hissedarlarından Musk'a onay!

Hissedarlar, her bir hisseyi 54,20 dolar değerinde olan anlaşmayı resmi olarak onaylamış olsalar da, Delaware'in Şansölye Mahkemesi'nde Ekim ayında yapılacak bir duruşma Musk'ın anlaşmayı feshedip feshemeyeceğini  nihai olarak belirleyecek. Musk, başlangıçta, birleşme anlaşmasını sona erdirmek için botlar ve spam hakkındaki endişeleri göstermişti, ancak Twitter'ın avukatları aslında “3. Davadaki yargıç, Musk'ın şirketin eski güvenlik şefi ve sonradan muhbirlik yapan Peiter Zatko tarafından ileri sürülen iddiaları” da yasal teklifine ekleyebileceğine dair karar verdi.

Ayrı bir gelişme olarak ise, Zatko Salı günü bir Yargı Komitesi duruşmasında ifade verdi ve bu sırada Twitter'ın güvenlik uygulamalarının ABD'nin ulusal güvenliği için bir risk olduğu yönündeki iddialarına yeni bir ışık tuttu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.