Sosyal Medya

Twitter onu konuşuyor! Ünlü sanatçının vefat haberi herkesi üzdü!

Huysuz Virjin olarak da tanınan ünlü sanatçı Seyfi Dursunoğlu'nun vefatı sosyal medyada gündem oldu. Twitter usta ismin paylaşımları ile doldu.


Türkiye'nin Huysuz Virjin olarak tanıdığı ve ekranların gülen yüzü olan Seyfi Dursunoğlu, dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Bir süredir KOAH ile mücadele eden 87 yaşındaki Dursunoğlu, zatürreye yenik düştü ve hayata gözlerini yumdu. Usta sanatçının vefat haberi sanat camiasını adeta yasa boğarken, konu Twitter'da da gündeme yerleşti. Pek çok resmi hesap usta ismin yasını tutan paylaşımlarda bulunurken, sevenleri eski röportajlarından kesitler paylaştı.

Twitter onu konuşuyor! Ünlü sanatçının vefat haberi herkesi üzdü!

Seyfi Dursunoğlu 15 gündür hastanede zatürre teşhisi ile tedavi altındaydı. Son 3 gündür de yoğun bakım ünitesinde olan ünlü isim maalesef daha fazla dayanamadı ve hayata veda etti. Vefat haberini alan Türkiye ise Twitter'ı paylaşımlara boğdu. Yediden yetmişe hemen herkesin tanıdığı ve sevdiği Dursunoğlu'nun eski röportajları ve programlarından kesitler sosyal medyada yoğun olarak paylaşıldı.

Öte yandan Huysuz Virjin olarak tanınan usta oyuncunun hastanesinden de bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “KOAH hastası olan ve aynı zamanda 15 gündür hastanemizde pnömoni (zatürre) tedavisi gören değerli sanatçımız Seyfi Dursunoğlu’nu maalesef bugün saat 16:45’te kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, tüm sanat camiasına ve sevenlerine sabır diliyoruz.” ifadelerine yer verildi. Ünlü sanatçı, 15 milyon TL tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını açıklamıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.