Twitter, reklam platformunu kenevir şirketlerine açıyor

Twitter, kenevir şirketlerinin markalarını hizmette tanıtmasına izin vermek için reklamcılık politikalarını gevşetiyor. Değişiklikler, Twitter'ı Amerika Birleşik Devletleri'nde kenevir reklamlarını karşılayan ilk büyük sosyal medya platformu yapıyor.

Twitter, reklam platformunu kenevir şirketlerine açıyor

Şirket bir blog gönderisinde, "İleriye dönük olarak, Twitter, reklamverenlerin CBD, THC ve kenevirle ilgili ürün ve hizmetler için marka tercihini ve kenevirle ilgili bilgilendirici içeriği tanıtmasına izin verecek" dedi.

Değişiklik ile kenevir ürünleri satan şirketlerin işletmelerinin reklamını yapmasına izin verilecek olsa da, reklamlarda nelerin görünebileceğine ilişkin bazı kısıtlamalar devam edecek. Axios'un işaret ettiği gibi, belirli CBD ürünleri haricinde, reklamlar doğrudan "kenevir satışını tanıtamaz veya sunamaz". Kenevirle ilgili reklamlarla kimlerin hedeflenebileceğini sınırlayan yaş ve yerle ilgili kısıtlamalar da olacak.

Twitter, reklam platformunu kenevir şirketlerine açıyor

Değişiklik, Twitter'ın Elon Musk liderliğinde, bir zamanlar yasak olan içeriklere izin vermek için kuralları sarsmasının son örneği. Politika güncellemesi ayrıca, birçok reklamverenin platformdan ayrıldığı veya harcamalarını önemli ölçüde azalttığı bir zamanda geldi. Twitter, şimdiye kadar sosyal medya platformlarında insanlara ulaşmak için son derece sınırlı seçeneklere sahip olan esrar şirketlerine açılarak,  platforma yeni bir reklamverenler grubu ve kaynak getirme fırsatına sahip olacak.

Twitter yaptığı duyuruda, kenevir şirketlerinin platformda geniş bir kitleye ulaşabileceğini öne sürdü ve kenevirle ilgili sohbetin "evcil hayvanlar, yemek pişirme ve golf gibi konuların yanı sıra fast food, kahve gibi yiyecek ve içecek kategorileri etrafındaki sohbetten daha geniş" olduğunu belirtti.