Sosyal Medya

WhatsApp gözünü kararttı! 4 yeni özellik üzerinde çalışıyor!

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip internet tabanlı anlık haberleşme servisi WhatsApp, çıtayı iyice yukarılara taşımaya devam ediyor.

WhatsApp gözünü kararttı! 4 yeni özellik üzerinde çalışıyor!

WhatsApp, alanında tartışmasız lider bir isim. Her ne kadar bu uygulamaya rakip olarak başta Telegram, Signal gibi isimler gösterilse de, WhatsApp’ın popülaritesi ve markalaşma derecesi rakiplerinin fersah fersah önünde. Bununla birlikte bazı okurlarımız “WeChat’e ne oldu” diye sorabilir. Evet WeChat’in sahip olduğu kullanıcı sayısı da WhatsApp’a oldukça yakın ancak bu durumun ana sebebi, WeChat’in Çinli kullanıcıların tercih ettiği Çin kökenli bir şirket olması.

İşte rakipleriyle arasındaki bu farkı korumak ve mümkünse arttırmak isteyen Amerikalı teknoloji devi, hiç bitmeyen güncelleme çalışmalarına devam ediyor. Şirkete yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, şu sıralar WhatsApp 4 yeni özellik üzerinde daha çalışıyor. Buna göre şirketin yakın zamanda kullanıcılarına sunacağı özellikler şunlar:

WhatsApp gözünü kararttı! 4 yeni özellik üzerinde çalışıyor!

Gruplardan çıkan kullanıcıları görme: Bu özellik WhatsApp kullanıcılarının dahil oldukları gruplarda son 60 gün içerisinde gerçekleşen ayrılıkları görmelerine imkan tanıyor.

Kaybolan mesajların kaydedilmesi: Her ne kadar kulağa ilginç gelse de, WhatsApp tek seferlik görünerek sonrasında kaybolan mesajların her zaman için görülebilmesini sağlayan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Buna göre kullanıcılar isterlerse, kaybolan mesajların geçtiği konuşmalarını saklayabilecek, bu sayede de kaybolan mesajları her zaman görebilecekler.

Çevrimiçi durumunu paylaşma: WhatsApp yaptığı son güncellemelerle birlikte kullanıcılarının son görülme özelliğini daha ayrıcalıklı ayarlarla istedikleri kişilerle paylaşabilmelerinin önünü açmıştı. İşte benzer bir durum Çevrimiçi durumunu gösterme konusunda da yaşanacak.

Arama filtresinin genişletilmesi: Amerikalı şirketin üzerinde çalıştığı son özellik, arama filtresinin geliştirilmesi. Zira bundan sonra kullanıcılar arama filtresi üzerinde sadece okunmamış mesajların bulunduğu sohbetleri filtreleyebilecekler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.