WhatsApp yeni gizlilik özelliklerini sundu!

WhatsApp birtakım yeni gizlilik özellikleri getiriyor. Beta sürümüne göre birçok gizlilikleri bundan sonra sadece izin verilen kişiler görebilecek.

WhatsApp yeni gizlilik özelliklerini sundu!

WhatsApp son zamanlarda güncelleme üstüne güncelleme sunuyor. Farklı özellikerle kullanıcılara yenilikler tanıyan şirket şimdi yeni bir beta sürümü le güncellenmiş gizlilik özellikleri getiriyor.

Yeni bir genel beta sürümüyle birlikte gelen yenilikler arasında, kullanıcıların profil fotoğraflarını, uygulamaya en son ne zaman girdiklerini ve hakkında kısmını kimlerin görebileceklerini seçebilmelerini sağlayacak için yeni özellikler eklenecek.

WhatsApp yeni gizlilik özelliklerini duyurdu!

WhatsApp yeni gizlilik özelliklerini sundu! - Resim : 1

WhatsApp'ın 2.21.230.15 sürümü şimdi kullanıma sunuluyor. Ancak beta sürüm sadece, belirli beta test kullanıcıları için yeni "Harici Kişilerim" özelliğini getirecek. Bununla birlikte, "Herkes", "Kişilerim" veya "Kimse" seçenekleri aynı şekilde korunacak. Buna ek olarak artık kullanıcılar profil fotoğraflarını, son görülmelerini veya hakkında bilgilerini görmesini istemedikleri kişileri direkt olarak seçebilecekler. Bu da kullanıcıya belirli kişilere olan yaklaşımını dilediği gibi yönetme özelliği verecek.

Eğer hala WhatsApp'ın güncel olmayan bir sürümünü kullanıyorsanız söz konusu özellikleri görmemeniz muhtemel. Bu nedenle uygulamanın en güncel sürümünü kullanmanız öneriliyor. Kullanıcılar diledikleri kişiye yönelik olarak gizlilik ayarları yapabilecek ancak şunu hatırlatmakta yarar var. Bilgilerinizi gizlediğiniz kişinin bilgilerini siz de aynı şekilde göremeyeceksiniz. Yeni beta sürümüyle ayrıca çoklu cihaz desteği programından çıkma hakkı da kaldırılıyor. Yani WhatsApp'ın çoklu cihaz beta programına geçiş yaptıysanız özellikten çıkış yapmanız mümkün olmayacak. Tüm bu özelliklerden yararlanmak için uygulamayı güncellemeyi unutmayın.