Teknoloji TV

Çıkmadan test ettik: Windows 11'i bilgisayarımıza kurduk

Windows 11 işletim sistemini bilgisayarımıza kurup deneyimledik. İşte yeni Windows işletim sistemi.

Çıkmadan test ettik: Windows 11'i bilgisayarımıza kurduk

Microsoft tarafından 24 Haziran'da gerçekleştirilecek bir etkinlikte tanıtılması beklenen Windows 11 işletim sistemi bir dizi tasarımsal değişiklik içeriyor.

Bazı çevreler tarafından Windows 11 değil güncellenmiş bir Windows 10 olarak tanımlanan işletim sisteminin ISO dosyası internete düşmüştü. Biz de bu işletim sistemini bilgisayarımıza kurarak sizler için deneme imkanı bulduk.

Henüz geliştirici sürümü olduğu için bu işletim sistemini mevcut işletim sistemimizin üzerine kurmadık. Bunun yerine VMWare Workstation Player 16 yazılımını kullandık. Bu yazılım bilgisayarınızda mevcut işletim sistemini değiştirmeden sanal makine kurulumuna izin veriyor. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürümü bulunan yazılımın ücretsiz sürümü de gayet başarılı bir şekilde işimizi gördü.

Kurulum sırasında Windows 11'in farklı sürümlerinin olduğunu da gördük. Ayrıca iddia edilenin aksine işletim sisteminin adının da Windows 11 olarak yazıldığına da şahit olduk.

Microsoft daha önce kendi sitesinde verdiği bir yanıtta Windows 11 işletim sisteminin gelmeyeceğini de duyurmuştu. O açıklamayı buradan okuyabilirsiniz. 

Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Android işletim sistemi ni korsan gibi kullanamıyorsunuz değil mi? Hiç korsan Android gördünüz mü? Windows 11 de aynı şekilde olmalı.
Cevapla
Vindovz 10 adamdır
Windows 11 diye bişey yok O windows 11 dediğiniz şey linuxun eski versiyonlarının modlanmış hali.
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Windows 11 i Windows 10 nun üzerine kurdum. Çünkü TPM 2.0 ve secure boot u bios tan enabled yapın ibaresi çıktığı için Windows 10 nun üzerine kurdum. Ancak ben bu versiyonu hiç beğenmedim. Windows 10 X ile başladılar. Fikir değiştirip Windows 10 X in yerine Windows 11 adını koyup bugünlere gelindi. Windows 10 daki gibi bir sürü yapı güncellemesi alacak
Cevapla
Kdr
Microsoft yalanladı 11 çıkmıyor diye nerden çıktı bu 11 .
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.