Yazılım

İşte ilk görüntüler: Windows 11 internete düştü!

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 11 kurulum dosyası internete düştü. İşte karşınızda yeni nesil Windows.

İşte ilk görüntüler: Windows 11 internete düştü!

Microsoft tarafından 24 Haziran 2021 tarihinde resmi olarak tanıtılacak olan Windows 11 işletim sisteminin ISO dosyası internete düştü. Bu dosyayı kuranlar işletim sisteminin ekran görüntülerini alıp bunları da internette paylaştı.

İşte ilk görüntüler: Windows 11 internete düştü!

İnternete düşen ISO dosyasını alıp kuranların deneme imkanı bulduğu yeni işletim sistemi modern arayüzü ile dikkat çekiyor. Minimal bir tasarıma kavuşan ve yeni masaüstü desenleri ile gelmeye başlayan Windows 11'in sızan bu sürümünün geliştirici versiyonu olduğunu da hatırlatalım. Henüz kararlı olmayan bu sürümü yükleyip kullanmak geri dönüşü olmayan sorunlara yol açabilir.

Birçok kişinin alıp yüklediği işletim sistemi ile ilgili detaylar tasarımın çok daha iyi ve güzel olduğunu gözler önüne seriyor. Özellikle yeni nesil masaüstü desenleri çok daha güzel ve modern görünen Windows 11'in önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor.

Büyük bir güncelleme olan bu yeni işletim sisteminde Windows açılış sesinden kapanış sesine kadar birçok değişikliğin olduğunu da belirtelim.  

Teknolojioku olarak haberde kullandığımız ekran görüntülerini The Verge internet sitesinden aldığımızı belirtelim. İlk fırsatta biz de bu ISO dosyasını kurup ilk izlenimlerimizi sizlerle bir video da paylaşacağız.

Resmi tanıtımın ardından yeni işletim sistemi Windows 11'in detaylarının netleşeceğini ve güncelleme tarihi ve diğer bilgilerin resmi olarak açıklanacağını tahmin ediyoruz. 

Siz Windows 11'i nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Mk-ultra
Windows 11 Home kullanıyordum. Windows defender ı geçici olarak devre dışı bırakmak istedim ama olmadı. Windows 10 na geri döndüm
Cevapla
SEFA
BEN MEDİA MARKT ALCAM COK İYİ OLDUGUNU SOYLEDİLER
Cevapla
Mk-ultra
Windows 10 na GÜNCELLEMEYLE kurulan PC HEALTH CHECK İ KALDIRIRSANIZ KİMSE O PC Yİ SATIN ALMAZ. O PC Yİ İŞLETİM SİSTEMİYLE SATIN ALACAK KİMSE PC HEALTH CHECK İ GÖREBİLMELİ PC DE. BÖYLECE WİNDOWS 11 E YÜKSELTİLİYOR MU YÜKSELTİLEMİYOR MU BİLSİN.
Cevapla
Mk-ultra
Niye memnun değiller Windows 11 den tpm 2.0 ve secure boot özelikleri den dolayı. Ayrıca bir çok bilgisayar çöp oluyor 2025 e kadar. Senin pc de tpm 2.0 ve secure boot özelikleri olmayınca Windows 11 i severmisin? Sevmezsin. Windows 11 daha iyi ayarlar menüsü var bir çok yeni pc de Windows 11 çok hızlı çalışıyor. Windows 10 na çok alışınca Windows 11 e alışmamış beğenmiyor.
Cevapla
Mk-ultra
Windows 11 e geçtim. On gün geçti ve Windows 10 na dönüş yapamadım. Windows 10 creation tool 21H1 indirdim. Ve çalıştırdım. Windows 10 yüklendi ancak Windows 10 sıfırlanmış gibi kuruldu. Windows 10 güncellemeleriyle tüm driverlar yüklendi. Kendime ait programları tekrar kurdum. Meydana gelen Windows.old klasörünü sildim. Windows 11 üzerinde Windows creation tool 21H1 çalıştırabilirsiniz Windows 10 kuruluyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.