Yazılım

İşte ilk görüntüler: Windows 11 internete düştü!

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 11 kurulum dosyası internete düştü. İşte karşınızda yeni nesil Windows.


Microsoft tarafından 24 Haziran 2021 tarihinde resmi olarak tanıtılacak olan Windows 11 işletim sisteminin ISO dosyası internete düştü. Bu dosyayı kuranlar işletim sisteminin ekran görüntülerini alıp bunları da internette paylaştı.

İşte ilk görüntüler: Windows 11 internete düştü!

İnternete düşen ISO dosyasını alıp kuranların deneme imkanı bulduğu yeni işletim sistemi modern arayüzü ile dikkat çekiyor. Minimal bir tasarıma kavuşan ve yeni masaüstü desenleri ile gelmeye başlayan Windows 11'in sızan bu sürümünün geliştirici versiyonu olduğunu da hatırlatalım. Henüz kararlı olmayan bu sürümü yükleyip kullanmak geri dönüşü olmayan sorunlara yol açabilir.

Birçok kişinin alıp yüklediği işletim sistemi ile ilgili detaylar tasarımın çok daha iyi ve güzel olduğunu gözler önüne seriyor. Özellikle yeni nesil masaüstü desenleri çok daha güzel ve modern görünen Windows 11'in önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor.

Büyük bir güncelleme olan bu yeni işletim sisteminde Windows açılış sesinden kapanış sesine kadar birçok değişikliğin olduğunu da belirtelim.  

Teknolojioku olarak haberde kullandığımız ekran görüntülerini The Verge internet sitesinden aldığımızı belirtelim. İlk fırsatta biz de bu ISO dosyasını kurup ilk izlenimlerimizi sizlerle bir video da paylaşacağız.

Resmi tanıtımın ardından yeni işletim sistemi Windows 11'in detaylarının netleşeceğini ve güncelleme tarihi ve diğer bilgilerin resmi olarak açıklanacağını tahmin ediyoruz. 

Siz Windows 11'i nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Windows 11 in sources in içindeki install.wim i Windows 10 nun sources in içinde ki install.wim üzerine yapıştırın. Windows 10 nun içinde ki setup.exe yi yönetici olarak çalıştırın. Pc de Windows 10 kuruluysa otomatik kurulum olur. Windows 8.1 kuruluysa pc nizde Windows 11 i kurarken Windows 11 sizden ürün anahtarı isteyecektir. Windows 8.1 in yerine Windows 11 kuruluyor. Çok uyanık olan bu anlatımı şıp diye anlar.
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Windows 10 nu korsan olarak kullanıyor herkes. Windows 11 i de korsan olarak kulanımının önlenmelidir. 1300 - 1800 TL ödeyenler enayi mi? Windows kullanmak için 50 tl ödenmesini önüne geçilmelidir.
Cevapla
mert
Sana zorla satan mi var. Yoksa Microsoftun pazarlamasını mi yapıyorsun
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Hiç beğenmedim. Kurduktan sonra anladım ki. Mac os gibi yapmışlar. Oysa mouse nuzu ekranın ortasına getirip sağa sola oynatarak menü açılmasını sağlasalardı keşke. Açılan dikdörtgen menu den ofis in word üne tıklayıp yazma işinizi gerçekleştirirdiniz. Mouse sağa sola oynat ekranın orta kısmında dikdörtgen menü belirsin.
Cevapla
yakup
kaynak: https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/all/windows-11-hakk%C4%B1nda-resmi-a%C3%A7%C4%B1klama/f5aaf57f-6a02-4518-b9dd-93474598d7ca açıklamada son satırda şunu yazıyor Windows 10, Windows ürününün son sürümüdür ve bu asla değişmeyecektir. Bu nedenle, ''Windows 11'' içerikli haberlere veya söylentilere ya da paylaşımlara itibar etmemenizi öneririz. bu tür haberler asılsız haberleri sitelerde yayınlıyorlar inanmayın zaten microsoft firması windows 11 çıkarırsa ilk önce windows 10 da olduğu gibi ücretsiz verir yada kendi sitesinde yada televizyonda reklamını yapar
Cevapla
Ahmet
2020 yılında yapılmış bir açıklama. Az sabret 7 gün sonra etkinlik bitince yine gel buraya bak. Gör bakalım yeni işletim sistemi gelmiş mi gelmemiş mi?
Ahmet
Windows 11 bekleyenler bu açıklamaya bakablir. https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/all/windows-11-hakk%C4%B1nda-resmi-a%C3%A7%C4%B1klama/f5aaf57f-6a02-4518-b9dd-93474598d7ca
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.