Teknoloji TV

Fiyatı 7000 TL birden düştü! iPhone olsa düşmezdi!

Bir telefonun fiyatı sadece 10 - 11 ay içerisinde ne kadar düşebilir? 300? 500? 1000?... belki de 2000! Fakat bu telefonun fiyatı tam 7000 TL birden düştü! İşte detaylar.

Fiyatı 7000 TL birden düştü! İşte size alım fırsatı!

Son dönemde akıllı telefon pazarındaki fiyat olayı rayından çıktı. Özellikle üst segment cihazlarda fazlasıyla balon fiyatlarla karşılaşır olduk. Bu durum yalnızca telefonun Türkiye fiyatıyla ilişkili değil. Aynı durum yurt dışı fiyatlarında da yaşanıyor.

Lakin ülkemizdeki vergi oranları vs. daha yüksek olduğu için bu balon fiyatların bize yansımasa daha da absürt oluyor.

Bir telefonun özellikleri ve yurt dışı fiyatını gördüğümüzde bu cihaza şu kadar verilir diyebiliyoruz. Fakat distribütörler öyle bir fiyat açıklıyor ki kullanıcıya yok artık dedirtiyorlar. İşte aşağıdaki videoda bahsedeceğimiz telefon da tam olarak böyle bir cihaz. 

Lakin bu cihaz kendi çapında ufak bir de rekora imza attı. Fiyatı 3.000 değil 5.000 değil tam 7.000 TL birden düştü. Dile kolay. 7.000 TL. Şimdi lafı uzatmadan sizleri bu video ile başbaşa bırakalım.

Fiyatı 7000 TL birden düştü! iPhone olsa düşmezdi!

Gerçekten de ufak bir servet ödeyip aldığınız telefonun senesini doldurmadan 7.000 TL ucuzlamış olması çok da sindirilebilir birşey değil. Bu durum da ülkemizdeki balon fiyat olayını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Dürüst olmak gerekirse iPhone fiyatları da büyük bir balon. Baktığımızda 6000 TL'ye satılması gereken iPhone 12 mini'nin 9999TL'ye satıldığını görüyoruz. Elbet Apple balonu da patlayacaktır. Fakat şu sıralar değil. Onun biraz daha zamanı var.

Peki sizlerin telefon fiyatları hakkındaki düşünceleri nedir? Dilerseniz bizle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
HDD
Sırf laf olsun diye yazı yazmışsınız insanları aldatmak kandırmak bu kadar basitmi iğrençsiniz
Cevapla
Ali
Bahsedilen telefon samsungun katlanan telefonuymuş. Zorla videoya sokan bu siteyi birdaha ziyaret etmeyeceğiz.
Cevapla
Kuzey
Bi siteyi yayın akisimdan engelliyorum. Keza bu ilk salak yerine koymasi degil okuyucusunu
Xxx
Hiç gerek yok kamera özelliği iyi degil yedi bin lira bile çok.
Cevapla
Cevahir gül
Almayın! Almazsanız ucuzlar
Cevapla
Adem yaylacı
O telefon z flip katlanır telefon ben 5 bin tl olarak çıkar dedim 15 bin tl olarak çıktı ama tutmadı 5 para etmez benim not 10 plus 12 bin tl idi 7 bine qldım not 20 den daha iyi
Cevapla
çağan
aynen lan mal gibi not 20 çıkardılar ama not 10 la neredeyse aynı beyaaaaa
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.