İkinci El telefon alırken bunlara dikkat: DOLANDIRILMAYIN!

İkinci el telefon alırken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlarken sizlere bahsedeceğiz. İşte dolandırılmamak için yapmanız gerekenler.

İkinci El telefon alırken bunlara dikkat: DOLANDIRILMAYIN!

Akıllı telefon pazarında sıfır telefonların fiyat olarak bir hayli yükseldiğini biliyoruz. Fakat ikinci el tarafına her ne kadar ilgi artmış olsa da, fırsatçılar da artıyor. Bu yüzden ikinci el telefon alırken dikkat edilmesi gereken önemli durumlar mevcut. Biz de bu videomuzda sizler için ikinci el telefon satın alırken dikkat edilmesi gereken konulardan bahsedeceğiz.

İkinci El telefon alırken bunlara dikkat: DOLANDIRILMAYIN!

Videomuzda sizler için ikinci el akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gereken konulardan bahsettik. Tabii ki insanoğlu uyanıktır. Yani her ne kadar biz, 'bunun gibi durumlara dikkat edin' desek de, çok küçük bir durumdan dahi dolandırılma ihtimaliniz yüksek. Bu yüzden eğer tanıdığınız bir telefoncu var ise, o kişiden telefon almak çok daha mantıklı olacaktır. En azından güvendiğiniz birisi olmasa dahi telefonda bir sorun çıktığında muhatap bulabilirsiniz.

Garantili bir telefon aldığınızda da aynı muhatabı bulduğunuzu düşünüyorsanız, herhangi bir telefoncuda anında dönüt alabilirken, garantili bir telefon aldığınızda en az 20 iş günü beklemeniz gerekiyor olacak. Bu da gereksiz yere telefonsuz kalacağınız anlamına geliyor. Ayrıca garanti servislerinin sizi %100 haklı çıkartıp çıkartmayacağı da belli değil. Sizi haklı çıkartmazsa ise Tüketici Hakları Hakem Heyeti'ne başvurduğunuz takdirde sonuçlanması seneler sürecektir. Bu yüzden sorun çıktığında anında muhatap olabileceğiniz birinden telefon almanızı tavsiye ederiz.