Sizi ölene kadar idare edebilecek o telefon! Samsung Galaxy S22+ uzun kullanım testi

Samsung'un üst segment cihazlarından biri olan S22+'ın uzun kullanımda nasıl sonuçlar verdiğini merak ediyor musunuz? Bu kadar iyi olmasına inanamayacaksınız. Hepsi ve daha fazlası haberimizde.

Sizi ölene kadar idare edebilecek o telefon! Samsung Galaxy S22+ uzun kullanım testi

Akıllı telefon alırken pek çok ayrıntıyı göz önünde bulunduruyoruz. Herkesin bir telefon alırken öncelikleri de farklı oluyor tabi. Kimisi için uzun ömürlü batarya önemli iken kimisi içinde oyun performansı önemli olabiliyor gibi birçok seçenek mevcut. Bu seçenekler arasında bir karara varmak içinde uzun kullanım testleri ve içerik yazıları kullanıcılara oldukça yardımcı oluyor.

Bizde bu yazımızda Samsung'un en güçlü cihazlarından biri olan S22+ 'ın uzun kullanımda sunduğu deneyimlerden bahsediyor olacağız. Yaklaşık 3 aylık kullanımda cihazın neler sunduğuna bakmadan önce telefonun öne çıkan özelliklerinden bahsedelim.

Samsung S22+ Teknik Özellikleri 

• Ekran Boyutu: 6.6 inç

• Dahili Bellek Hafızası (RAM): 8 GB.

• Arka Kameralar: 50 MP + 12 MP + 10 MP - Ön Kamera: 10 MP.

• İşletim Sistemi: Android.

• Yonga Seti: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1

• Batarya Kapasitesi: 4500 mAH

Samsung S22+ ile uzun kullanım deneyimimden bahsetmeden önce gerçekten uzun ömürlü ve güçlü bir cihaz olduğunu söyleyebilirim. Deneyimlerimi anlatacak olursam ilk söylemem gereken telefonu satın aldığınız an ekran koruyucu ve kılıfı da yanında almanız. Her ne kadar cihazın ekranı Gorilla Glass Victus+ dayanıklılığına sahip olsa da kendinizi garantiye almanızda fayda var. Aynı zamanda arka kapağında cam olması sebebiyle herhangi bir düşmede maddi zarara uğrayabileceğinizi söyleyebilirim. Hazır ekran demişken telefonun Dynamic Amoled ekranı bulunuyor. Gün ışığında ekranı görmekte hiç zorluk yaşamıyorsunuz. Cihazın kendine özgü renk temaları ve canlılığı ekranda çok başarılı bir şekilde yerini alıyor. Telefonunun çerçevesiz tasarımı da size geniş bir ekran sağlandığından dizi, film izlerken veya oyun oynarken güzel bir deneyim yaşatıyor.

s22 plus

Çoğu kişinin cihazlarda merak ettiği özellik batarya kapasitesi oluyor. 4500 mAH batarya kapasitesine sahip cihazda normal bir kullanımda neredeyse 2 güne kadar kullanım deneyimi sunuyor. Her an yanınızda şarj aleti taşıma derdinden sizi kurtaran bir telefon olduğunu söyleyebilirim. Mobil oyunlarda da şarj süresi yarım saatlik bir kullanımda yaklaşık %9, %12 civarında değişiyor. Aynı zamanda eğer bir mobil oyun oynuyorsanız 120 Hz tazeleme hızı sayesinde cihaz akıcı bir deneyim yaşatıyor. Bu güzel deneyimlerin yanında bir eksik yön cihazın ısınması olabilir. Uzun süreli kullanımda cihazda ısınmalar yaşayabiliyorsunuz. Lakin bir kılıf kullanırsanız bu durumu minimum indirebilirsiniz.

Samsung S22+ modelinin kamera özellikleri oldukça başarılı. Cihazın arka kamera çözünürlüğü ve renkleri eminim sizi mest edecektir. Hele ki fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ve telefon olmayı düşünüyorsanız listenize ekleyebileceğiniz bir cihaz olduğunu söylemekte fayda var. Aynı zamanda videoda 8K'ya kadar çıkabilen çözünürlük sayesinde herkesten bir adım önde olabilirsiniz. Cihazın uzun kullanımında kamera konusundaki tek eksisi deklanşör tuşunun geç işlemesi diyebilirim.

Son olarak cihaz Android olduğu için sosyal medyada kalite düşmesine sebep olabiliyor. Aynı zamanda hikayeler bölümünde bozmalar yaratabiliyor. Her ne kadar küçük detaylar olsa da bilmenizde fayda var. Hepsi ve daha fazlası için videomuzu izleyip beğenmeyi unutmayın.