Yazılım

Huawei P20 kullanıcılarına Android 10 müjdesi!

Huawei P20 kullanıcıları uzun zamandır beklediği güncellemeye kavuşuyor. Şirket sonunda Android 10 güncellemesini P20 sahiplerine sunuyor.


Sistem güncellemeleri anlamında Android dünyasındaki pek çok akıllı telefon üreticisi sınıfta kalıyor. Ancak Çin merkezli teknoloji devi Huawei için aynı şeyi söyleyemeyiz. Kullanıcılarına bu anlamda daima destek veren şirket, en eski modellerini bile güncelleme konusunda eksik bırakmıyor. Şimdi de Huawei P20 modeli, Android 10 güncellemesine kavuşuyor. Bunun yanında kullanıcılara EMUI 10.1 güncellemesinin de sunulduğunun altını çizmemizde fayda var.  Ancak bu konuda ufak bir problem var: Güncelleme henüz bütün ülkelerde geçerli değil, yalnızca tek bir ülkede geçerli olacak.

Huawei P20 kullanıcılarına Android 10 müjdesi!

Evet, Huawei P20 kullanıcılarına Android 10 ve EMUI 10.1 güncellemesi sunulacak. Ancak bu şimdilik yalnızca Kanada için geçerli olacak. Eğer bu ülkede dağıtılan güncelleme ile birlikte herhangi bir problem yaşanmazsa güncellemenin buradan dünyanın diğer ülkelerine dağıtılma ihtimali ise oldukça yüksek gözüküyor. Kanada'da yayınlanacak olan güncellemenin çok kısa süre içerisinde hayata geçeceği düşünülüyor.

Evet Android 10 ve EMUI 10.1 güncellemesi Huawei P20 kullanıcıları için oldukça önemli. Aynı zamanda bu güncelleme, söz konusu cihazın kullanıcıları için son büyük güncelleme anlamına da geliyor. Zira P20'nin bundan sonraki süreçte başka bir Android sürümü alması beklenmiyor. Telefon ilerleyen zamanlarda şirket tarafından küçük güvenlik düzeltmeleri alabilir. Ancak demin de ifade etmeye çalıştığımız gibi bu telefonun artık büyük güncellemeler alması zor görünüyor.

Yorumlar
Erman
P20lite kullanıcıları huawei düşman olacağınıza Amerika ya düşman olun. ABD siz düşman olun diye huawei in önümü kesmeye çalışıyor fakat bunlara rağmen yinede en eski modellere kadar güncelleme göndermeye çalışıyorlar. Gidin samsung alın 2 sene sonra telefonunuz çöp olsun. Ama samsung iyi neden güncelleme gönderiyor. Gönderdiği güncellemeler telefonunuzu yavaşlatıyor bunu biliyormusunuz. Huawei p10 kullanıcısıyım telefonu aldığımda yüz tanıma yoktu sonra gelen güncelleme ile yüz tanıma özelliği geldi. Hangi marka bunu yapabilir. Bu özelliği ekleyip yeni model diyerek satar. Yine telefon alsam yine huawei alırım.
Cevapla
andoid almıyacağım bir daha !
android kullanan birisi olarak iphone ye güncelleme konusunda imreniyorum, adamlar 5 yıllık cihazlarına bile güncelleme veriyor helal olsun. android en fazla 2 güncelleme veriyor bazende üç aylık güvenlik güncellemeleri... telefonları çok pahalı ama birdaha telefon alacağımda iphone düşüneceğim samsung amiral gemisi aldık 2 güncelleme başka yok keşke o zaman iphone alsaydım dedim cihazı teknik yönden (işlemci vs. kamera) inceledim amaaa bu güncelleme konusu hiç aklıma gelmemişti çok para vereceksem en uzun süre bana desdek verecek firmayı düşünürüm oda gördüğüm kadarı ile i phone..
Cevapla
Emirhan
Ne gareziniz var acaba bu p20 lite yla
Cevapla
Sevdat
Bidaha huawei telefon almam asla ne saçma neden huawei p20 lite emui 10 gelmiyor yazıklar olsun size
Cevapla
Muharrem
P20 lite kullananlar ölsün.. Neden, çünkü alırken az para verdik dimi
Cevapla
Burak
Aynn kardeşimya bende de var p20 lite okadar sinirliyim ki düşman olcam nerdeyse bu markaya
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.