Yazılım

Microsoft Bing gümbür gümbür geliyor!

Microsoft'un Modern Yaşam, Arama ve Cihazlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi'ye göre Bing, sohbet robotu yapay zekasının piyasaya sürülmesinden bir ay sonra günlük 100 milyon aktif kullanıcıyı aştı.

Microsoft Bing gümbür gümbür geliyor!

Mehdi, sohbet robotunun şirketin hala "küçük, düşük, tek haneli bir paylaşım oyuncusu" olduğunun tamamen farkında olduğunu söyledi, ancak bu da bir şey zira Bing'in konuşmanın bir parçası bile olmadığı zamanlar da vardı. Şimdi, teknoloji devi yeni nesil sürümünü yayınladıktan sonra, geçmişte onu kullanmayanlar bile aramalarında ona güveniyor: Mehdi, Bing'in günlük aktif kullanıcılarının üçte birinin arama motorunda yeni olduğunu kaydetti.

Başkan Yardımcısı, "Yeni Bing'in bu cazibesini, aramanın yeniden icat edilmesi gerektiği konusundaki görüşümüzün ve Arama + Yanıtlar + Sohbet + Yaratma'yı tek bir deneyimde birleştirmenin doğru hamle olduğunun doğrulanması olarak görüyoruz" dedi.

Microsoft Bing gümbür gümbür geliyor!

Rakamlarda bir artış görmenin yanı sıra Microsoft, görünüşe göre daha fazla insanın daha fazla arama yapmasıyla etkileşimde de bir büyüme yaşıyor. Şirket, söz konusu zafer için iki faktöre itibar ediyor; ilki, büyük olasılıkla Bing'in sohbet yapay zekasının yeni bir özellik olarak eklenmesinin de yardımıyla Edge'in kullanımdaki büyümesi. Ayrıca, Prometheus AI modelinin tanıtılmasının Bing'in arama sonuçlarını daha alakalı hale getirdiğini, bu nedenle insanların arama motorunu daha fazla kullandığını veya en azından denediğini söylüyor.

Görünüşe göre, Bing'in günlük önizleme kullanıcılarının yaklaşık üçte biri, her gün sorguları için sohbet yapay zekasını kullanıyor. Microsoft, yeni Bing'i kullanıma sunduğundan bu yana 45 milyondan fazla sohbetle oturum başına ortalama üç sohbet görüyor. Ayrıca, tüm sohbet oturumlarının %15’inde insanlar yeni içerik oluşturmak için Bing'i kullanıyor. Bing'in AI chatbot'unun mobil cihazlarda piyasaya sürülmesi, arama motorunu yeni bir popülerlik düzeyine taşıdı ve kullanıma sunulmadan önceki günlük aktif kullanıcı sayısında altı kat artışa yol açtı.

Yorumlar
nur
lafa bakarım lafmı diye karşımdakine bakarım ADAMMI robot mu diye
Cevapla
Mehmet
Hiçbir işe yaramıyor. Beş dakika cevap için dönüp duruyor. O kafar zamanda ben zaten sonucu yazarak bulurum.
Cevapla
Ad
Ben bayadır kullanıyorum şuan chatGPT den daha zeki olduğunu paylaşmal isterim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.