Yazılım

Microsoft, Bing'in AI sohbet araçlarına koyduğu bazı sınırlamaları kaldırmaya hazırlanıyor

Microsoft, rahatsız edici yanıtları önlemek için Bing'in yapay zeka sohbetlerini sınırlamakta hızlı davrandı, ancak üzerinden daha birkaç gün geçmeden rotasını değiştiriyor.

Microsoft, Bing'in AI sohbet araçlarına koyduğu bazı sınırlamaları kaldırmaya hazırlanıyor

Şirket şimdi uzun sohbetleri geri yükleyeceğini söylüyor ve sohbetleri oturum başına (beşten) altı tura ve günde (50'den) 60 sohbete genişleteceğini bildiriyor. Microsoft, günlük sınırın yakında 100 sohbete çıkacağını ve normal aramaların artık bu toplama dahil edilmeyeceğini de söylüyor. Bununla birlikte, uzun konuşmalar geri döndüğünde çok fazla hasar beklemeyin: Microsoft onları "sorumlu bir şekilde" geri getirmek istiyor.

Teknoloji devi, Bing'in AI’sının yaklaşan bir test ile "kesin" (daha kısa ve konuyla daha alakalı yanıtlar), "yaratıcı" (daha uzun) veya "dengeli" bir ton seçmenize izin vermeye hazırlanıyor. Yalnızca doğru cevaplarla ilgileniyorsanız artık onlara ulaşmak için çok fazla metin okumak zorunda kalmayacaksınız.

Microsoft, Bing'in AI sohbet araçlarına koyduğu bazı sınırlamaları kaldırmaya hazırlanıyor

Windows Central'ın belirttiği gibi, araştırmacı Dr. Gary Marcus ve Nomic Başkan Yardımcısı Ben Schmidt, dört ay önce Hindistan'da Bing sohbet robotunun (kod adı "Sidney") herkese açık testlerinin uzun oturumlarda garip sonuçlar verdiğini keşfettiler. Microsoft ise en son blog gönderisinde konuyla ilgili olarak mevcut ön izlemenin dahili testlerde ortaya çıkmayan "alışılmadık kullanım durumlarını" yakalama amaçlı olduğunu söylüyor.

Microsoft daha önce, insanların Bing AI'nın daha uzun sohbetlerini eğlence olarak kullanabileceğini tahmin edemediklerini söylemişti. Şimdi planlanan daha belirsiz sınırlar, şirketin dediği gibi, botun garip yönlere gitmesini önleyen güvenlik önlemleriyle bu sohbetler lehine "geri bildirim" arasında bir denge kurma girişimi gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.