Yazılım

Windows 11'in yükselişi devam ediyor! İşte ispatı!

Oyun dünyasının en önemli platformu konumunda olan Steam, açıkladığı istatistiklerle birçok alana da ışık tutmaya devam ediyor.

Windows 11'in yükselişi devam ediyor! İşte ispatı!

Oyun denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Steam, aslında oyun kütüphanesinden veya oyun oynama platformundan çok daha fazlası. Her gün milyonlarca oyunseverin ziyaret ettiği, anlık oyuncu sayılarının onlarca milyon kişi ile ifade edildiği bu mecra, oldukça geniş kapsamlı istatistiklerin de ana merkezi haline dönüştü.

Bu durumun farkında olan platform, her ay düzenli olarak birtakım verileri açıklamaya devam ediyor. İşte Steam’in açıkladığı 2023 Ocak ayı verileri de yine bu kapsamda teknoloji dünyası için oldukça önemli.

Windows 11'in yükselişi devam ediyor! İşte ispatı!

Oyunseverlerin kullandıkları işletim sistemlerine ilişkin bir veri paylaşımı yapan Steam, 2023 yılının Ocak ayında Steam’e giriş yapan oyuncuların %66,09’unun Windows 10, %31,59’unun Windows 11 ve %1,67’sinin Windows 7 kullanıcısı olduğunu duyurdu. Özellikle geçtiğimiz aya yani Aralık 2022’ye baktığımız zaman, Windows 10 kullanıcılarının oranının %68,04, Windows 11 kullanıcılarının oranının ise %29,56 olduğu düşünüldüğünde, Windows 11 kullanıcılarının geçtiğimiz aydan bu yana yaklaşık %2’lik bir artış yaşadığını görüyoruz.

Daha eski tarihlere gidip Ekim ayına baktığımız zamansa, Ekim ayındaki Windows 10 kullanıcılarının oranının %71,41 Windows 11 kullanıcılarının ise %24,22 olduğunu anlıyoruz. Yani anlayacağınız Windows 11 düzenli olarak kullanıcı sayısını arttırıyor. Belki bu artış hızı için “çok yüksek” diyemeyiz ancak en azından ortada istikrarlı bir artışın olduğu kesin.

Yorumlar
BOH
Steam deki oyunların Windows 11 ile çalışacağını yazarlarsa Windows 11 in kullanım yüzdesi süratle artar
Cevapla
rusya
tanam
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.