iPhone Edition geliyor!

Bu yıl iPhone 8'i bekeleyenlere kötü haberimiz var. iPhone 8 yerine iPhone Edition gelebilir. iPhone Edition isminden de anlaşılacağı gibi cep yakacak gibi duruyor!

Apple, Eylül ayında düzenleyeceği etkinlikte yeni iPhone modellerini tanıtacak. Bu etkinlikte iPhone 7s modelinin pas geçilerek iPhone 8'in tanıtılması bekleniyordu. Ancak son gelen bilgiler iPhone 8'i bekleyenleri üzeceğe benziyor. Planlara göre bu yıl iPhone 8 es geçilerek yerine 10. yıla özel iPhone Edition tanıtılacak.

"Edition" ismine aslında Apple Watch'tan alışığız. Apple Watch Edition adı altında 55.000 TL'yi geçen fiyatlar ile "akıllı saat" satan Apple, şimdi o taktiği iPhone'da uygulamaya hazırlanıyor. iPhone Edition ismi adı altında 10. yıla özel OLED panelli bir iPhone modeli ile Eylül ayında karşılaşabiliriz. Aslında bu gerçekten sadece karşılaşma olacak çünkü iPhone Edition'ın fiyatından dolayı telefona sahip olmak çok zor olacak.

iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modelleri yine Eylül ayında tanıtılacak ve makul fiyatlar ile satışa sunulacak. Ancak iPhone Edition'ın fiyatı 1.000 doları geçecek. Peki, iPhone Edition modelini özel kılan özellikler ne olacak?

1488956167_iphone-edition.png

Söylentilere göre iPhone Edition; 5 inç büyüklüğünde tamamen çerçevesiz bir ekran ile gelecek. Ana ekran tuşunun yerine ise yeni MacBook Pro modellerinde gördüğümüz Touch Bar gibi bir fonksiyon tuşu yer alacak. Ancak bu alan kontrol merkezi gibi maalesef ki özelleştirilemeyecek.

Kablosuz şarj özelliği ve çift kamera kurulumunun yer alacağı iPhone Edition bakalım iPhone sevenleri memnun edecek mi?

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone Edition geliyor!

   çok kötü haber. karalar bağlarız artık

   Misafir 10 Mart 2017 12:50 Cuma (1) (0)
  • iPhone Edition geliyor!

   Apple yapar efsane olur. Bekliyoruz.

   Misafir 08 Mart 2017 14:33 Çarşamba (2) (1)
  • iPhone Edition geliyor!

   Aynen düşünsece OLED ekranla falan devrim yapacak :D

   Misafir 09 Mart 2017 01:27 Perşembe
  • iPhone Edition geliyor!

   Saçma bi isim

   Misafir 08 Mart 2017 12:35 Çarşamba (2) (0)