Nexus 5: Beklenen fiyat, özellik ve kamera teknolojisi

Nexus 5’ten beklenilen tüm özellikler haberimizde

Google bu kez kullanıcıları için ne yenilikler saklıyor? Nexus 4’ün fiyatıyla ve aldığı başarıyla Google’ın reklamını iyi yaptığını düşünürsek yeni Nexus 5 hakkında beklentiler giderek büyüyor. Android’in en saf halini gördüğümüz Nexus cihazlar Samsung ve LG gibi markaların iş birliğinde gelerek iyi bir başarı elde etti.

Mayıs ayında tanıtılması beklenen Nexus 5 hakkında bazı tahminler var. Öncelikle merakla beklenen Android 5.0 sürümünü ilk olarak Nexus 5’in kullanması bekleniyor. Yeni Nexus’un öncelikle fiyatından bahsetmek istiyorum. Google bildiğiniz gibi bir reklam firması ve diğer ileri teknoloji telefon üreticileri gibi gelirinin büyük kısmını telefonlar oluşturmuyor. Asıl amacının reklam olması hem iyi cihaz üretimini hem de fiyat konusunda rahat olmasını kolaylaştırıyor.

1366797596_nexus5-teaser.jpg

Nexus 7 tablet de fiyatıyla bir çok tablete ilk günden rakip olmayı başarmıştı. Nexus 5’in 299$ civarında bir fiyatla gelmesi bekleniyor. Bir akıllı telefon ideal bir fiyat olacak diyebiliriz. Öte yandan giderek bilgisayar fiyatlarını aşan akıllı telefon fiyatlarını Google’ın iyi teknolojiyle gelen cihazlarının dengelemesi de önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

  Yazar: Edagül ERTEN

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  Yorumları Göster


  [Alt-Text]