Samsung, yenilenmiş Galaxy Note 7'nin patlamasını örtbas etmek istedi

Samsung, uçakta patlayan Note 7'den üç gün önce patlayan yenilenmiş Galaxy Note 7'yi açıklamayarak örtbas etmek istedi. Galaxy Note 7 nasıl patladı?

Samsung, Galaxy Note 7 patlama sorunları nedeniyle değiştirme programı düzenleyerek kullanıcılara güvenli olarak belirttiği yeni versiyonlarını sunmaya başlamıştı. Ancak ikinci bir fiyasko yaşandı ve güvenli denilen yeni Galaxy Note 7’lerde patlamaya başladı.

En son yine güvenli olarak belirtilmiş Galaxy Note 7 uçakta patlamış ve Federal Havacılık İdaresi’nin uçaklara alınan Galaxy Note 7’lerin tehlikeli olabileceği konusundaki uyarıları haklı çıkmıştı. Yeni gelen bilgilere göre Galaxy Note 7’nin güvenli olarak belirtilmiş başka bir modeli daha patladı. Ancak kötü olan şey ise Samsung’un bu durumu örtbas etmeye çalıştığı iddiaları oldu.

Samsung, patlayan yenilenmiş Galaxy Note 7'yi örtbas etmek istedi

Nicholasville, Kentucky’de yaşayan Michael Klering, geçtiğimiz Salı günü yatak odasında uyurken bir tıslama sesi duydu. İlk önce ne olduğunu anlamayan Klering, dört saat sonra uyandığında değiştirilmiş Galaxy Note 7 telefonundan duman çıktığını ve odanın dumanla dolu olduğunu fark etti.

1476005387_samsung28.jpg

Michael Klering, günün ilerleyen zamanlarında kendini hasta hissetmeye ve siyah renkte kusmaya başladı. Hastaneye gittiğinde duman zehirlenmesinden kaynaklanan akut bronşit teşhisi konuldu. Samsung, Klering ile derhal irtibata geçti ve ilgilenmeye başladı.

Samsung, Galaxy Note 7 için tehlikeli madde izni aldı

Bu olay Salı günü gerçekleşti ve perşembe günü yenilenmiş bir Galaxy Note 7 uçakta patladı. Hemen ardından cuma günü 13 yaşındaki bir kızın cebinde patladı. Samsung bu patlamalarla ilgili açıklama yaptı ve müşteri güvenliğinin önde geldiğini söylemişti ancak, son patlamalardan önce gerçekleşen bu patlamayı saklaması ve kullanıcıları uyarmaması olayı örtbas etmeye çalıştığını gösterdi.

Anlaşılan o ki, Samsung Galaxy Note 7’leri piyasadan geri çekmedikçe bu patlama haberlerinin sonu gelmeyecek gibi görünüyor.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Samsung, yenilenmiş Galaxy Note 7'nin patlamasını örtbas etmek istedi

   TSK BU SAMSUNG LARDAN BOLCA SİPARİŞ VERİP TERÖRLE MÜCADELEDE KULLANSINLAR ARTIK. BOMBADAN FARKSIZ OLDU ZATEN.

   Misafir 10 Ekim 2016 14:19 Pazartesi (0) (0)
  • Samsung, yenilenmiş Galaxy Note 7'nin patlamasını örtbas etmek istedi

   En iyisi Çin malı 3 kuruşluk telefonlar. Bir işe yaramasalar da en azından patlamıyorlar, güvenli.

   Misafir 10 Ekim 2016 09:06 Pazartesi (0) (0)
  • Samsung, yenilenmiş Galaxy Note 7'nin patlamasını örtbas etmek istedi

   Bu daha fazla satmak ve daha fazla kazanmak istemenin acı sonu. Umarım firmalar ders çıkarırlar

   Misafir 10 Ekim 2016 06:23 Pazartesi (0) (0)
  • Samsung, yenilenmiş Galaxy Note 7'nin patlamasını örtbas etmek istedi

   aplee nin oyunları bütün bunlar,s7 edge neden patlamıyor,yoğun bir şekilde note 7 üzerine saldırılıyor

   Misafir 10 Ekim 2016 00:33 Pazartesi (0) (0)
  • Samsung, yenilenmiş Galaxy Note 7'nin patlamasını örtbas etmek istedi

   Aferin sana zeki çocuk, hatta apple samsung un işçilerini satın almış, el altından bataryalara patlama fitili yerleştirmiş, uzaktan kumanda ile istediği an patlatıyormuş, hatta bu yüzden eski düğmeli kumandasız tv lere geri dönüş olacak cep telefonları artık kaldırılacakmış, apple duman servisi başlayacakmış ;)

   Misafir 11 Ekim 2016 08:28 Salı
  • Samsung, yenilenmiş Galaxy Note 7'nin patlamasını örtbas etmek istedi

   Ya kardeşim, dünya nüfusu yaklaşık 8 milyar. Çin bu nüfusun %20'sini oluşturuyor, keza Hindistan da %18'ini... Nerdeyse dünyanın %40 nüfusu ediyor mu, ediyor. Ve bunlarda bir haber yok, ama %4 nüfusa sahip Sam amcanın mahallede habire telefon patlıyor, her ne hikmetse. madrabazlığı ayyuka çıkınca adam ayarlayıp bi kaç tane de diğer birkaç ülkede patlatıyor... Ki, inandırıcı olsun! bu haberleri diğer birçok sitede gördüm, ama hiçbiri bu denli bir düşmanlıkla bu markaya saldırmıyor. Amerikayı anladık tamam da, (Onların "elma"sı henüz yeni satışta ve en büyük rakibinin torpillenmesi lazım ki kendine meydan açılsın) size ne oluyor birader? Size reklam mı vermediler yoksa?

   Misafir 10 Ekim 2016 00:19 Pazartesi (0) (0)
  • Samsung, yenilenmiş Galaxy Note 7'nin patlamasını örtbas etmek istedi

   samsung'un web sitesi üzerinde yayınladığı teknik arıza sebeplerini okudunuz mu?, yok oturup dünya şöyle dünya böyle diye yorum yapmak sizin bu konuyu araştırıp bilgi sahibi olduğunuzdan mı yoksa zaten her dakika komplo teorisi üretebilen doğaüstü yeteneklerinizden mi?

   Misafir 11 Ekim 2016 08:31 Salı
  Yorumları Göster