Sony, PlayStation satış rakamlarını önemsemiyor!

Yayınlanan son raporlara göre Sony, 4,2 milyon adet PlayStation 4 daha sattı. Ancak şirket artan satışlara eskisi kadar sevinmiyor.

Bir dönem sıkıntılı günler yaşayan Sony, şimdiyse kar seviyesini en yüksek noktaya çıkarmaya çalışıyor. Telefon piyasası hariç tüm alanlarda başarılı bir şekilde işlerini düzelten teknoloji devi açıklanan son rapora göre geçen yıl bu döneme göre daha fazla PlayStation 4 sattı. Şirketin geçen yıl aynı dönem satışı 3,9 milyonken bu yıl 4,2 milyona yükseldi.

Ayrıca şirketin bir yöneticisi yaptığı açıklamada şirketin oyun bölümünün mali yılda 2 milyon Euro satış yapmasını beklediklerini açıkladı. Bu rakamın çoğunun PlayStation Network aracılığıyla sağlanacağı düşünülüyor. Açıklamalarına devam eden yönetici, eskiden iş modelinin Business to Business olduğunu ancak şimdi doğrudan tüketim modeline geçildiğini belirtti.

1359330433_ps-s-1.jpg

Sony yöneticisinin söylediği şey aslında PlayStation Plus gibi servislerin artık daha fazla kazanç getirdiği. Öte yandan bu tutum, endüstride giderek yaygınlaşıyor.  Örneğin Microsoft, Activision Blizzard, ve Electronic Arts gibi şirketler aylık aktif kullanıcılar ya da kullanıcıların oyunları oynamak için harcadıkları sürelerin istatistiklerini daha önemli buluyor. 

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Sony, PlayStation satış rakamlarını önemsemiyor!

   2 trilyon Euro çok ilginç bir rakam. Bence yanlışlık var

   Misafir 04 Kasım 2017 07:22 Cumartesi (0) (0)
  • Sony, PlayStation satış rakamlarını önemsemiyor!

   haberde trilyon yok ki

   Misafir 06 Kasım 2017 09:54 Pazartesi
  • Sony, PlayStation satış rakamlarını önemsemiyor!

   2 trilyon Euro derken ?

   Misafir 04 Kasım 2017 00:03 Cumartesi (0) (0)