Sony, Galaxy S8 için pil üretecek

Samsung, Galaxy S8'in pillerini Sony'den tedarik edebilir.

Görünüşe göre Samsung, Galaxy Note 7 patlamalarından sonra pil konusunda daha temkinli ve dikkatli davranıyor. Şirket, Note 7’de kullandığı pil tedarikçisi sayısını Galaxy S8’de arttırmayı planlıyor. Gelen bilgilere göre Samsung’un üçüncü pil tedarikçisi popüler akıllı telefon üreticisi Sony olacak.

Samsung’un, pil tedarikçileri ile her parça için x-ray muayenehaneleri gibi kalite güvencesi testinin yanı sıra, üçüncü bir tedarikçinin de arandığı söyleniyordu ve görünüşte bu tedarikçi bulundu. Bunun bir Japon şirketi olduğu yönündeki söylentiler Wall Street Journal kaynakları tarafından tekrar dile getirildi. Daha önce, Sony'nin pil iştirakini satın almasının ardından Murata'nın Samsung tedarikçisi olacağı söylenmişti.

Sony, pil işini uzun süre önce Murata'a sattı ama anlaşmanın temmuz ayından önce yapılması pek mümkün görülmüyor. Bu durumda Galaxy S8 modellerine ait piller Sony tarafından temin edilebilir.

Samsung, görünüşe göre Japon şirketinin pazara sürdüğü Li-ion pil paketlerinin kalitesinden çok etkilendi. Bu nedenle, bunu bir üçüncü parti tedarikçisi olarak seçti. Sony'nin Li-ion pil kimyasına öncülük ettiği düşünüldüğünde oldukça iyi bir adım sayılır.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Sony, Galaxy S8 için pil üretecek

   Admin sony telefon pillerini hangi şirket üretiyor adını dahi bilmiyorsun burada makale yazıyorsun. Ne iş

   Misafir 18 Şubat 2017 01:12 Cumartesi (0) (0)
  • Sony, Galaxy S8 için pil üretecek

   Kendi pil fabrikasınıda yaktı en son napıcak mecbur:D

   Misafir 17 Şubat 2017 21:38 Cuma (1) (0)
  • Sony, Galaxy S8 için pil üretecek

   Kendi üretebildiği halde sağdan soldan parça alması rezalet bence. İşlemci üretir Qualcomm takar kamera üretir pil üretir Sonyden alır, ram üretir hyperxten ram alır vs. vs.

   Misafir 17 Şubat 2017 18:22 Cuma (0) (0)
  • Sony, Galaxy S8 için pil üretecek

   Yıllardır söylüyoruz 500 liralık seneler önce çıkan Xperia Mde bile yanmaya dayanıklı li-po piiler var ama 6000 liralık iphneda S7 edgede falan dandik lityum ion pil var

   Misafir 17 Şubat 2017 18:13 Cuma (0) (0)
  • Sony, Galaxy S8 için pil üretecek

   Doğru yolu bulmuş :D

   Misafir 17 Şubat 2017 18:12 Cuma (0) (0)