Güncel

Akaryakıt alev aldı, tutabilene aşk olsun!

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın en çok etkilediği sektörlerden biri olan akaryakıt piyasası adeta alev aldı. İşin ucu ise bize dokunacak gibi duruyor…

Akaryakıt alev aldı, tutabilene aşk olsun!

Dünya oldukça kritik bir eşikten geçiyor. Rusya ve Ukrayna arasında başlayan savaş dünya genelinde birçok hammadde ve ara maddede önemli tedarik sorunlarının da gündeme gelmesine neden oldu. Tabi liste oldukça uzun ve kabarık ancak ilk akla gelen ve aslında son birkaç haftadır neredeyse hiç akıllardan çıkmayan tek bir sektör var o da akaryakıt.

Bu iki ülke arasındaki gerginliğin başlanmasıyla birlikte dünya genelinde hızla artmaya başlayan akaryakıt fiyatları, ülkemizde neredeyse her gün yeni bir zam olarak vatandaşa yansımaya devam ediyor. Son olarak bu gece yani 09.03.2022’den itibaren geçerli olmak üzere benzinde 1,07 kuruş, motorinde ise 1,59 kuruş zam geldiği duyuruldu.

Akaryakıt alev aldı, tutabilene aşk olsun!

Aslında böylesi bir ortamda akaryakıta zam gelmesinden daha doğal bir şey olmayabilirdi tabi aynı ürünlere dün, önceki gün ve ondan birkaç gün öncesinde de yine zam gelmemiş olsaydı. Aslında daha geniş açıdan bakıldığında bu iki kaleme 2022 yılında 20’den fazla defa zam gelmiş oldu.

Son zamlarla birlikte motorinin litre fiyatı 23 liraya yaklaşırken, benzinin litre fiyatı ise 21 lirayı geçmiş oldu. Tabi bu zammın son zam olmadığını söylememize gerek yok sanıyoruz. Gelen bilgilere göre birkaç gün içerisinde yeni bir zammın gelmesi ve motorinde 25 TL sınırına yaklaşılması bekleniyor.

Yorumlar
Kahraman
Neden ülkemde bukadar zam peki avrupada neden 1.70
Cevapla
Adoş
Ama bu böyle gitmez vede bitmez. Vergileri kaldırarak iş çözülmez. Kaldırılan vergilerin acısını buradan çıkarılıyor
Cevapla
Adoş
Savaştan öncede aynı şekilde zam geliyordu. Binmeyiz araca olur biter...
Cevapla
Gılli Misdo
Bu gidişle 50 lirayı bulur..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.