Apple ve Meta karşı karşıya geldi!

Metaverse için hazırlanan Facebook çatı kuruluşu Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg, rakip olarak ise Apple'ı işaret etti.

Apple ve Meta karşı karşıya geldi!

Metaverse evreninin günden güne daha çok konuşulduğu bugünlerde şirketin ismini Meta olarak değiştiren Facebook, bu konuda en ciddi adım atan firmaların başında gelmeye devam ediyor. Metaverse evreni için yarışa hazırlanan Meta CEO’su Mark Zuckerberg, rakip olarak ise Apple’ı işaret ettiğini açıkladı.

Zuckerberg'in en büyük rakibi Apple

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, şirket çalışanları ile gerçekleştirdiği bir toplantıda Meta’nın AR ve VR platformları oluşturma konusunda doğrudan Apple ile rekabet edeceğini belirtti. Meta CEO’su Zuckerberg, Meta ve Apple’ın internetin hangi yöne gideceği konusunda rekabet edeceğini söyledi.

Zuckerberg ayrıca Apple’ın metaverse deneyimini sıkı bir şekilde kontrol etmek isteyeceğini belirtiyor. Apple, her şeyi kendileri yaparak ve sıkı bir şekilde bütünleştirerek daha iyi bir tüketici deneyimi oluşturduklarına inanıyor. Meta’nın ise bu konuda tam tersi yönde ilerliyor.

Apple’ın uzun süredir sanal gerçeklik ve oyuna odaklanabilecek üst düzey bir Apple VR vizörü de dahil olmak üzere birkaç farklı AR ve VR cihazı geliştirdiği gündeme geldi. Apple’ın ayrıca bir iPhone’a eşlik edebilecek daha küçük ve daha hafif bir “Apple Glass” giyilebilir üzerinde çalıştığı da iddia ediliyor.