Güncel

Asgari ücret için tarih verildi!

Yeni yıla yaklaşırken Asgari ücretin ne olacağı tartışma konusu oldu. Daha önce DİSK'ın 5200 TL talep ettiği Asgari ücretin açıklanacağı tarih belli oldu.

Asgari ücret için tarih verildi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin herkesi ilgilendiren bazı açıklamalarda bulundu. Yeni yıla yaklaştığımız şu dönemde asgari ücretin ne olacağı beklenirken Bilgin, 2022 asgari ücretinin belirlenmesi için ilk resmi görüşmenin 1 Aralık’ta yapılacağını bildirdi. Bilgin, "Ben görüşmeleri ilk haftada bitirme kararındayım. Olur gibi görüyorum" ifadelerine yer verdi. "İlk görüşmede değil de bir hafta içinde, haftanın başında ve sonunda görüşürüz”.

Asgari ücretin ne olacağı son zamanlarda herkesin aklındaki sorulardan biri. Yeni yıla yaklaştığımız bu dönemde artan dolar kurunu da hesaba katarsak insanların beklentisi yüksek diyebiliriz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücretin tespitine ilişkin aralık ayının sonunu bekleme niyetinde olmadıklarını belirtti. Görünüşe göre asgari ücretin miktarı beklenenden önce açıklanacak.

Asgari ücret için tarih verildi!

asgari ücret

Bilgin, “Aralık ayının başında başlarız, 1-2 hafta içinde bitiririz. Bu sefer erken bitirme eğilimindeyiz. Çünkü taraflarla, sosyal ortaklarımızla görüşüyoruz. Araştırmamızın ilk verileri de onlarla uzlaşabileceğimiz yönünde” açıklamasında bulundu. Bilgin, “Önce Cumhurbaşkanı’mızla paylaşacağım. Muhtemelen bir sonraki kabinede araştırmanın sonuçlarını takdim ederim” ifadelerine yer verdi.

İlk resmi görüşme 1 Aralık'ta yapılacak. Buna göre Aralık ayı içerisinde yeni asgari ücertin miktarı belli olacaktır. DİSK daha önce asgari ücret için 5200 TL talep etmişti. Siz asgari ücretin miktarının ne olması gerektiğini düşünüyorsunuz?

Yorumlar
hakan
4000 lerde yada daha fazla olmalı isadamları isci üzerinden degil yaptıgı is üzerinden kar hesaplasa ülkem süper olur ama iş adamları önce işcıden almaya calsyor ve piyasa biraz toptanci biraz marketci biraz halk bu fiyatlara yansıma yapïyor adam 2 yag 5 lt ya napcan tek al 1 cuval un 20 tane makarna ya ne gerek var ve marketcilerde stok yapiyor reyonlar azaltlyor halk saldıryo sonra fiat artı ile raf dolduryorlar
Cevapla
Asgari
Hükümetin Ekim ayından beri asgari ücreti yüksek turucaz algısı ve milletimizin psikoloji olarak kandırma politikası. Garibani sevindiriyorlar güya ya işte çok iyi yüksek olcak vs. Hukumet ocakdan sonra neler olacağını bildiği için böle şeyler atıyor ortaya 4 olsun 5 olsun 6 olsun ne fark eder yapmış olduğunu zam kadarda piyasaya zam yapilcak ne olursa olsun yine zarar yine geçim akıntılı. Yapabiliyorsun piyasa zammını önle durdur. Zammı öle yap . Yapamazsın yani boş konusmalar . Düzelmez hiç bişey ekmek varsa ye yat . Cagresiz
Cevapla
Türkiye'de yaşıyor
Asgari ücret artınca herşeyin fiyatını artıracaklar ben böyle sistemin...
Cevapla
Bursalı
4000 TL altında olmamali
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.