Güncel

Benzine ve mazota bir zam daha geliyor!

Benzine ve mazota gelen zamların ardı arkası kesilmiyor. Benzin ve mazota bir zam daha geliyor. Detaylar haberimizde...

Benzine ve mazota bir zam daha geliyor!

Brent petrolün varil fiyatı ocak ayının son 30 yılın en iyi performansıyla kapatmaya çalışırken, piyasalarda üç haneli fiyat beklentisi giderek artıyor. 6 haftalık yükselmenin ardından yüzde 1,1 artarak 2014’ten bu yana en yüksek seviyeye ulaşan petrol fiyatlarının ilerleyen zamanlarda pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor. 

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, salı gününden itibaren geçerli olmak üzere benzine 70, motorine ise 90 kuruş zam geleceği iddia ediliyor. Böylelikle litre başına fiyatlar 16 liraya çıkmış olacak.

Bilindiği gibi şu anda dünyada özellikle Ortadoğu'da çok ciddi politik sorunlar çıkmak üzere. Birde Rusya'nın olası Ukrayna işgali gibi siyasi krizler piyasaları alt üst etmiş durumda.

Ekonomist olan Oğuz Demir'in  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Petrol fiyatlarında son durum endişe verici

Perşembe gününü, 91.11 dolar seviyesinde tamamlayan Brent petrolün varili, dün itibarıyla önceki değere göre yüzde 2.27 artışla 93.18 dolara ulaşmış oldu.

Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varil fiyatı ise 93,17 dolara kadar yükseldi. Doğu Avrupa ve Ortadoğu'da devam eden jeopolitik bazı gerilimler ve petrol arzına ilişkin olumsuz neticelerde ve ayrıca ABD'deki fırtınanın arz tedarikini sekteye uğratacağı endişeleri de fiyatları epey yükseltti.

Yorumlar
Gökhan
Layıkımız
Cevapla
Murat Arslan
Zil....ler bari
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.