Güncel

Motorine gelen zam yok artık dedirtecek!

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamların ardı arkası kesilmiyor. Sektörden gelen bilgilere göre şimdi de motorine bir zam geliyor. İşte detaylar.

Motorine gelen zam yok artık dedirtecek!

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamların ardı arkası kesilmiyor. Motorine gelecek olan zam araç sahiplerinin canını sıkacak. Sektör kaynaklarının iddialarına göre motorine bu gece devasa bir zam gelecek. Zam, litrede 1,93 TL olarak kayıtlara geçecek.

Akaryakıt fiyatları brent petrolün fiyatının artmasıyla ciddi anlamda artıyor. Dolar kurunda yaşanan yükselmelerden de etkilenen akaryakıt fiyatları araç sahiplerinin canını sıkıyor. Türkiye'nin gündeminden düşmeyen akaryakıt zamlarına bir yenisi daha ekleniyor. Sektör kaynaklarından gelen bilgilere göre motorine bu geceden itibaren dev bir zam gelecek. Gelecek olan zam 2 lira civarında olacak.

Motorine gelen zam yok artık dedirtecek!

benzin zam

Edinilen bilgilere göre motorine bu gece yarısı itibarıyla 1 lira 93 kuruş zam gelecek. Söz konusu zammın pompaya doğrudan yansıması bekleniyor. Motorin zammının nakliye sektörünü de etkileyeceğini unutmamak gerek. Yani bu zamla sebzeden meyveye, teknolojik üründen mobilyaya kadar her türlü ürünün maliyeti artmış artacak. Bu gece yarısı itibarıyla gelecek zamlarla birlikte Türkiye'nin en büyük kentlerindeki motorin fiyatları aşağıdaki şekilde güncellenecek:

İstanbul Motorin: 27.82 TL Ankara Motorin: 27.93 TL İzmir ​Motorin: 27.94 TL. Şu an için benzin fiyatlarında bir değişim yok. Ancak dolar kuru bu şekilde artmaya devam ederse oraya da bir zam beklentisi gerçekleşebilir. Siz bu zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Bülent
Bir ülkenin parasını zenginler bölüşür.Faturasını da halk öder.
Cevapla
Mrb
Birisi 50 de olsa farketmiyor zenginiz diyor diğeri dışa bagimliyiz normal diyor. Yahu benzine zam gelmesi demek her şeye zam gelmesi demek. Ayrıca dışa bağımlılıkla alakası yok benzin pahalilanmiyor bizim paramız sürekli değer kaybediyor. Biz böyle olduğumuz sürece daha çok kaybederiz. Gerçi böyle olmayıpta ne yapacağız suan da bile sanki suç işliyorum da beni evden alcaklarmis gibi hissediyorum. Doğalgaz cikaracak ülkeyiz ama %30 zam yapıyoruz. Ekmek oldu 4 lira onu da destekle zor tutuyorlar.
Cevapla
cvp
kısmen haklısın amma "Suudi Arabistan'ın temmuz ayına ilişkin ham petrol satışları için fiyatları 4,40 dolardan 6,50 dolara yükseltmesi gün içinde Brent petrolün varil fiyatının 121,95 dolar noktasını görmesine neden oldu." dışa bağımlıısn işte petrol üretiyorsun amma sana 1 gün dahi yetmiyecek düzeyde doğalgaz henüz çıkmadı enerjide dışa bağımlısın işte Yıllarca nükleere karşıyız hese karşıyız vs ile bu günlere geldik tüm dünya nükleer kullanıyor almanya hani nüklere karşı çıkan almanya tekrar nüklere geçiyor malum doğal gaz çook pahallandı kapiş bide bu açıdan bak dünyaya
SLM
Zengin milletiz 50 de olsa farketmiyor yollarda trafik hala yoğun demekki etkilemiyor
Cevapla
ADO
dışa bağımlıyız petrolde yapacak bişe yok.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.