Kripto Para

Waves Coin ile ilgili bilmeniz gerekenler

Bitcoin ilk ve en büyük kripto para birimi olarak bugün kripto para piyasasına liderlik ediyor. En popüler DeFi coinler arasında yer alan WAVES coin, Waves blok zincirinin kripto para birimidir. İşte Waves Coin ile ilgili bilmeniz gerekenler...

Waves Coin ile ilgili bilmeniz gerekenler

Bitcoin (BTC) ilk ve en büyük kripto para birimi olarak bugün kripto para piyasasına liderlik ediyor. Akıllı sözleşmeleri ve merkeziyetsiz uygulamaları mümkün kılan Ethereum (ETH) blok zinciri sayesinde artık kripto para ekosistemi Bitcoin’in sınırlarını aşmış durumda. Bugün herkes merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerini konuşuyor. DeFi projeleri arasında bir tanesi ise özellikle dikkat çekiyor: Waves ve onun kripto para birimi WAVES coin. WAVES coin al - satı en sık yapılan DeFi coinlerden biri. Peki neden?

WAVES coin ile ilgili bilmeniz gerekenler

En popüler DeFi coinler arasında yer alan WAVES coin, Waves blok zincirinin kripto para birimidir. WAVES coin, bu ağın ve tüm avantajlarının merkezinde yer alır. Gelin şimdi WAVES coin ile ilgili bilmeniz gerekenlere bakalım.

Waves nedir?

Waves, DeFi geliştiricileri ve kullanıcıları için yüksek verimlilik ve hem düşük hem de sabit işlem ücretleri sunan bir blok zincir platformudur. Aslında 2016’da bir merkeziyetsiz borsa (DEX) olarak kurulan Waves, kısa sürede ekosistemini büyütmüş ve kendi blok zincirini oluşturmuştur. Waves üzerinde akıllı sözleşmeler oluşturmak ve merkeziyetsiz uygulamalar geliştirmek mümkündür. Waves, saniyede 100 işlem gerçekleştirebilen hızı ve sunduğu sabit işlem ücretleriyle öne çıkmıştır.

WAVES coin ne işe yarar?

WAVES coin en iyi DeFi coinleri arasında sayılan bir kripto para birimidir. WAVES coin, Waves ağındaki işlem ücretlerinin ödenmesinde kullanılır. Ağda kripto para transferi yapmak istediğiniz ödemeniz gereken ücret 0,001 WAVES coindir. Akıllı sözleşme içeren işlemler ise 0,005 WAVES coin karşılığında yapılır.

Sabit ve düşük ücret

WAVES coin al - sat yapanların en çok ilgisini çeken, Waves’in hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için sabit ücret sunmasıdır. WAVES coin bu yüzden gelecek vadeden ve DeFi ekosistemi için çok önemli bir kripto para birimidir. Ethereum (ETH) gibi blok zincirler sabit işlem ücreti sunmadıklarından, işlem ücretleri anbean değişebilir. Bu da DeFi geliştiricilerinin ve kullanıcılarının işini çok zorlaştırır. Ancak Waves ağında işlem ücretleri her zaman düşük ve sabittir.

WAVES coin al - sat nasıl yapılır?

WAVES coin al - sat işlemleri kripto para borsaları üzerinden kolayca yapılabilir. Türkiye’de Bitlo üzerinden Türk lirası ile WAVES coin almak mümkündür.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.