Mobil

Samsung'un 13-inçlik tableti bu yıl çıkış yapabilir

Samsung'un büyük ekranlı tablet hazırlıkları bir kez daha gündeme geldi.

Samsung'un 13-inçlik tableti bu yıl çıkış yapabilir

Akıllı telefon ve tablet piyasasında büyük ekranlara eğilim artmaya devam ediyor. Büyük ekranlı telefon ve tablet kategorisinin iddialı isimlerinden biri olan Samsung’un halihazırda 7-inç ekrana sahip Galaxy W adlı akıllı telefonu ve 12.2-inç ekranlı Galaxy Tab Pro tablet modeli bulunuyor.

Güney Kore’den yayımlanan yeni bir rapora göre Samsung bu yılın sonuna kadar 13-inç ekranlı bir tablet piyasaya sürmeyi planlıyor. Haberin ayrıntılarına göz attığımızda; büyük ekranlı tablette LCD yerine Super AMOLED ekranın kullanılacağı bildiriliyor. Samsung ayrıca 13-inçlik tablet çözümünde çoklu pencere ve S-Pen özelliklerine yer vererek büyük ekranı daha kullanışlı hale getirecek.

Yayınlanan rapor doğru çıkarsa Samsug Microsoft’un Surface Pro 3 ve tablet/dizüstü hibrit cihazlarla ciddi bir rekabet içerisine girecek. Samsung’un yanı sıra Apple ve Sony’nin de profesyonelleri hedef alan büyük ekranlı tablet geliştirdiği uzun bir süredir dillendiriliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.