Mobil

Sony ikinci çeyrek raporunu açıkladı, şirkette yüzler gülüyor

Özellikle mobil tarafında elde edilen satışların, kâr miktarında etkin rol oynadığı aktarılıyor.


Teknoloji dünyasının önde gelen şirketlerinden Sony, 2011 yılında mali anlamda büyük bir yıkım yaşamış ve şirket 67 yıllık tarihi boyunca en kötü dönemi geçirmişti. 2012 yılında şirket bünyesinde önemli bir değişiklik yapılarak Kaz Hirai, CEO görevine getirildi. Kan değişikliği sonrası kısa süre içerisinde mali kaybı en aza indiren Japon üretici, 2013 yılı ikinci çeyrek itibariyle tekrar kâr elde etmeyi başardı.

1375361453_sony-xperia-z-and-tablet-z.jpg

Japon üretici yılın ikinci çeyreğinde 9.6 milyon akılı telefon satışı gerçekleştirirken, söz konusu rakam bir önceki çeyreğe nazaran 1.5 milyonluk artış anlamı taşıyor. Elde edilen kâr ise Samsung ve Apple’ın sağladığı miktarın yanında düşük seviyede kalsa da, şirket 35 milyon dolar net kâr elde ederek bir nevi kara bulutları da dağıtmış oldu.

IDC tarafından açıklanan 2013 yılı ikinci çeyrek akıllı telefon satış raporu listesinde ilk beşte yer almayan Sony’nin 12.1 milyon telefon satışı gerçekleştiren LG ile aradaki farkı yılın ikinci yarısında kapatması bekleniyor. Şirketin özellikle satışları henüz başlayan Xperia Z Ultra ve önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen kamera odaklı telefonu Honami ile kayda değer satışlar elde edeceği ön görülüyor. 

Yorumlar
Misafir
Kaz Hirai honamiyi bekliyoruz
Cevapla
Erh@n
Gakko köşeyi dönmüş, hahaha, koptum bu yoruma yaa :D Gakko seviyoruz seni :D
Cevapla
Misafir
gakkonun ısrarlı yorumlarından sonra şirket doğru yolu bulmuş 123
Cevapla
Sony lg motorola ve nokia bundan sonraki surecte samsung ve apple ait olan pazari degistirme lonusunda kararli adimlarla ilerliyorlar...ama suan gerkli olan sey iyi yeni ve yaratici bir isletim sistemi ozellikle sony ve lgnin isbirligi yaparak yeni ve yenilikci yeni bir sistem uzerinde calisip diger sistemlere rakip olacak nir sistemi yaratmalari gerek
Cevapla
Misafir
Gakko köşeyi dönmüş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.