Mobil

Ubuntulu akıllı telefonlar çok yakında geliyor!

Conanical, Ubuntu akıllı telefon üretecek şirketle anlaştı.


Linux tabanlı Ubuntu işletim sisteminin geliştiricisi Conanical, kendi akıllı telefonlarını geliştirecek firma ile bu hafta içinde anlaşmaya vardı. Şirket, bu yılın ocak ayından beri mobil işletim sistemi Ubuntu Touch için çalışmalarını sürdürüyor.

1386765190_ubuntu-touch-smartphones.jpeg

Paris'te düzenlenen LeWeb toplantısında konuşan Conanical kurucusu Mark Shuttleworth, ilk Uubuntu Touch akıllı telefonlar için tedarikçi şirket ile anlaşmanın yapıldığını söyledi. Shuttleworth anlaştığı şirketin adını vermedi ancak, yakın zamanda Ubuntu ile çalışan yüksek özellikli akıllı telefonların geleceğinin müjdesini verdi. Bu demek oluyor ki 2014 yılında ilk Ubuntu Touch ile gelen akıllı telefonları görebileceğiz.

Bildiğiniz gibi Ekim ayında Ubuntu Touch’ın 13.10 numaralı kararlı sürümü ilk aşamada Nexus 4 ve Galaxy Nexus için yayınlanmıştı. Uzun süreden beri ilgiyle beklenen işletim sistemi, kararlı sürüm ile birlikte en azından günlük kullanım seviyesine ulaştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.