Sosyal Medya

Microsoft'tan TikTok ile ilgili açıklama geldi

Teknoloji firması Microsoft, sosyal medya platformu TikTok'u satın almak üzere ile görüştüğünü doğruladı.


Geçtiğimiz günlerde teknoloji gündemine bomba gibi düşen 'Microsoft satın almak üzere TikTok ile görüşüyor' iddialarına taraflardan birinden açıklama geldi. Son aylarda özellikle ABD Başkanı Donald Trump tarafından hedef haline gelen ve hakkında kullanıcıların kişisel bilgilerini Çin devleti ile paylaştığı iddiaları bulunan TikTok yeniden gündeme geldi. Ortaya atılan iddialara göre Microsoft, TikTok'un ABD operasyonunu satın almak için görüşmelerde bulunuyordu. Konuyla ilgili olarak ilk kez Microsoft cephesinden bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada satın alma görüşmelerinin yapıldığı doğrulandı ve görüşmelerin 15 Eylül 2020 tarihine kadar sonuçlandırılmasının hedeflendiği belirtildi.

Microsoft'tan TikTok ile ilgili açıklama geldi

Microsoft CEO Satya Nadella ve ABD Başkanı Donald Trump arasındaki görüşmenin ardından açıklama Microsoft cephesinden açıklama geldi. TikTok’un Amerikalı kullanıcılarının tüm özel verilerinin ABD’ye aktarılmasını ve ABD’de kalmasını sağlayacağını belirtti.

Açıklamada “Microsoft, Başkan'ın endişelerini gidermenin önemini tam olarak anlıyor. Microsoft olarak TikTok'u satın almaya ve ABD Hazinesi de dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne uygun ekonomik faydalar sağlamaya kararlıdır” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.