Samsung yetkilisi Galaxy Note 8'in bu özelliğini yalanladı

Bir Samsung yetkilisi, Galaxy Note 8'de merakla beklenen bu özelliğin olacağı söylentilerini yalanladı. İşte o özellik!

Samsung'un en yeni amiral gemisi olan Galaxy S8'i kullanan hemen hemen herkes, arka taraftaki parmak izi sensörünün yerleşiminin ne kadar kötü olduğunu size hızlıca anlatacaktır. Daha önce de bildirildiği üzere, bu yerleşim, şirketin telefonu geliştirdiği zaman içinde ekran içine entegre edilmiş parmak izi tarayıcısı için yüksek kaliteli bir prototip üretememesi nedeniyle gerçekleşti. Ve bu teknolojinin Galaxy Note 8'in üretime girdiği zamana kadar hazır olacağı düşünülüyordu ancak, son zamanlarda çıkan bir haber bunun hayal olduğunu gösterdi.

Koreli News1 haber sitesinin bildirdiğine göre, bir Samsung yetkilisi yaptığı açıklamada, "Biz Galaxy Note 8’e parmak izi tarayıcıyı entegre etmek için her türlü çabayı gösterdik ancak, çeşitli teknik sorunlar ve güvenlik gibi sınırlamalar nedeniyle olmadı” dedi.

1496986742_samsung-galaxy-note-8-concept-images.jpg

Veya başka bir deyişle, Samsung'un aslında bir çalışma prototipi vardı, ancak bu prototip kendi bağımsız modelleriyle eşdeğer bir performans sergiledi. 

Tüm bunlara rağmen şirket, bu fikri tamamen bırakmış gibi görünmüyor. Yayınlanan rapora göre, Samsung, Note 8'de yer almayan bu teknolojiyi dünyanın en büyük biyometrik sensör üreticisi CrucialTec ile işbirliği içinde geliştirmeye devam edecek.

Galaxy Note 8’in, Samsung'un mevcut amiral gemisi olan S8 ile aynı tasarım dilini paylaştığı söylenirken, phablet telefon, arkada bir çift kamera modülü bulunan ilk üst seviye Samsung cihazı olmanın ayrıcalığını üstlenecek. 

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Samsung yetkilisi Galaxy Note 8'in bu özelliğini yalanladı

   Ne yani parmak izi yokmu? İris tarama çok nçboktan çalışıyor

   Misafir 10 Haziran 2017 01:06 Cumartesi (0) (0)
  • Samsung yetkilisi Galaxy Note 8'in bu özelliğini yalanladı

   tipki samsung s8 plus gibiyse note 8 almaya hic gerek yok s.8 parmak izi bespara etmez

   Misafir 09 Haziran 2017 18:08 Cuma (0) (0)
  • Samsung yetkilisi Galaxy Note 8'in bu özelliğini yalanladı

   Anlaşıldı, s8e kalem ekleyip çift kamerayla millete yeni telefon diye kakalayacaklar

   Misafir 09 Haziran 2017 11:04 Cuma (2) (0)