Yerli operatörler 5G için toplandı!

BTK, üniversiteler ve operatörler 5G teknolojisinin Ar-Ge ve testlerini yapmak üzere 5G Vadisi-Açık Test Sahası Protokolünü imzaladı!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından ODTÜ, Hacettepe ve Bilkent üniversiteleri ile operatörlerin katılımıyla imzalanan 5G Vadisi - Açık Test Sahası Protokolü ile Türkiye, dünyada 5G teknolojisinin standartlarının belirlenmesine katkı sağlayacak. Bu kapsamda 5G Vadisi'nde, BTK, üniversiteler ve işletmecilerin iş birliğiyle 5G ve ötesi teknolojilerin Ar-Ge, Ür-Ge ve testlerinin yapılacağı bir altyapı kurulması amaçlanıyor. Akademisyenler, araştırmacılar, doktora öğrencileri gibi 5G konusunda teknoloji üreten herkesin faydalanabileceği test sahasında, elektronik haberleşme sektörünün tüm paydaşları için Ar-Ge fırsatlarına olanak sağlanacak.

1504435488_1618866620x410.jpg

 

Kamu-üniversite-işletmeci-sanayi iş birlikleri bağlamında etkili araştırmalar ve projeler yürütülmesine imkan sağlanacak 5G Vadisi Açık Test Sahası, ekosisteme katma değeri yüksek iş imkanları oluşturacak. Ayrıca 5G Vadisi Açık Test Sahası Projesi ile Ar-Ge çalışmalarının patentlere dönüşmesi, patentlerin uluslararası standart çalışmalarına aktarılması ve bu standartlara dayalı ürünlerin küresel çapta yerli markalar oluşturması için çalışmalar hızla sürüyor.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Yerli operatörler 5G için toplandı!

   5 g çok komik 3 5 çeksin yalan yalan yalan

   Misafir 04 Eylül 2017 09:03 Pazartesi (1) (1)
  • Yerli operatörler 5G için toplandı!

   iyi güzelde 3g uzak mesafeler ve band genisligi daha fazla 4.5 cekmedigi yerde 3g onnumara besyildiz cekiyo yani 6g geldiginde ancak 4.5 g ozaman kaliteli yapiya sahip olucak önemli olan teknoloji tanitmak digil o teknolojinin ne kadar kullanisli oldugudur. Bir bankanin genel merkezindeyim 4 kisiye yakin calisma arkadasimiz var is çikişi servise bindigimizde internet resmen cöküyo nüfüs artişi + akıllı telefon kullanim artisi= daha çok baz istasyonu demektir

   Misafir 03 Eylül 2017 23:34 Pazar (2) (0)
  • Yerli operatörler 5G için toplandı!

   Milletı nasıl soyarız yenı sıstem 5G hakkında faturaları nasıl kıtlerız halka toplantısımı acaba ortak karar.

   Misafir 03 Eylül 2017 18:03 Pazar (0) (0)