Güncel

Benzin, motorin ve otogaza tekrar zam geliyor!

Dolar kurundaki çalkantılar yüzünden yeni bir zam daha söz konusu. Buna göre 25 Kasımdan itibaren geçerli olacak şekilde akaryakıta yeni bir zam gelebilir.

Benzin, motorin ve otogaza tekrar zam geliyor!

Dolar/TL kurunda yaşanan yükseliş her alana etki etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde akaryakıta gelen zammın ardı arkası kesilmiyor. 25 Kasım tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeni bir zam beklentisi mevcut.

Dolarda yaşanan yükseliş beraberinde bir çok olumsuzluk getiriyor. Bunlardan birisi de akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı. Hali hazırda geçtiğimiz dönemde zam gelmişti ancak dolar kurundaki yükselişin devam etmesi beraberinde tekrar zam beklentisi getiriyor.

Benzin, motorin ve otogaza tekrar zam geliyor!

zam

Sektörden kaynaklara göre bu gece yarısından itibaren benzinde 1 lira 1 kuruş, motorinde 1 lira 5 kuruş, otogazda 65 kuruş zam bekleniyor. Kaynaklar, zammın yapılıp yapılmayacağına dair karar yetkisi olan ilgili kurumların onayının beklendiğini bildirdi.

25 Kasımdan itibaren geçerli olacak zamla birlikte İstanbul Avrupa yakasında benzinin ortalama litre fiyatı 9,66 TL, motorinin 9,77 TL, otogazın ise 8,23 TL olacak. Dolar kurundaki yükseliş devam ederse yeni zam da söz konusu olabilir.

Geçtiğimiz günlerde Merkez Bankası'nın faiz oranını düşürmesiyle dolarda çalkantılar devam etmişti. Bu durum bir süre daha böyle gidecek gibi görünüyor. Döviz kuruyla ilgili açıklama yapan Merkez Bankası vatandaşın tepkisini topladı. Dün Merkez Bankası konuyla ilgili "Oynak piyasaya karşı dikkati olunması gerek" şeklinde bir uyarı yapmıştı. Siz yeni zam hakkında ne  düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bize bildirmeyi unutmayın. 

Yorumlar
re-public
Durmak yok yola devam
Cevapla
Metin
Ülkeyi cakallar sarmis birsey olsada hemen zammi gecirsek derdinde olanlarla dolu ayip ya ama hukumet iste bu kisileri kara listeye alip tepesine binmesi lazim agir yaptirimlar uygulamali gerekiyorsa ticaretten men etmelidir boyle cakallara goz actirmayacaksin.
Cevapla
Can19
Hayal dünyasından çıkın kardeşim
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.