Güncel

Benzine yeni bir zam daha geliyor!

Enerji piyasasından edinilen bilgiye göre benzine yeni bir zam daha geliyor. Motorindeki 80 kuruşluk zammın üstüne bugün de benzine 72 kuruş zam bekleniyor.

Benzine yeni bir zam daha geliyor!

Akaryakıta gelen zamların ardı arkası kesilmiyor gibi görünüyor. Motorine yapılan zammın ardından şimdi de benzine bir zam geliyor. Geçtiğimiz günlerde motorine 80 kuruşluk bir zam yapılmıştı. Şimdi ise sektörden edinilen bilgilere göre benzine 72 kuruşluk bir zam yapılacak.

Enerji piyasasından gelen bilgiye göre motorinin ardından bugün de benzine 72 kuruş zam gelecek. Pompa fiyatlarına yansıyacak bu zammın ardından yeni fiyatlar 15'e dayanacak diyebiliriz.

Benzine yeni bir zam daha geliyor!

benzin

Yeni bir zam haberinin gelmesiyle fiyatlardaki değişiklik de ortaya çıktı. Benzine yapılacak yeni zammın ardından benzinin litresi yaklaşık olarak İstanbul’da 14,46 TL’den 15,18 TL’ye, Ankara’da 14,56 TL’den 15,28 TL’ye, İzmir’de 14,58 TL’den 15,30 TL’ye yükselecek. Enflasyon ve küresel pazarlarda akaryakıtın değerlenmesi sebebiyle yapılan zamlar geçen yılla kıyaslandığında yüzde 111 zam almış olacak.

Geçtiğimiz yıl dolar kurunda yaşanan çalkantılar yüzünden akaryakıta sürekli zam yapılmaktaydı. Kur Korumalı TL mevduat sisteminin açıklanmasıyla dolar kuru kontrol altına alınsa da bazı şeylerde fiyat artışları ne yazık ki hız kesmeden devam etti. Bunun en öne çıkan örneği de akaryakıt oldu. Dün geceki zamla birlikte motorinin litre fiyatı hali hazırda yaklaşık olarak İstanbul'da 14,60 TL'den 15,40 TL'ye, Ankara'da ve İzmir'de 14,71 TL'den 15,51 TL'ye yükselmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.