Mobil

Apple, iOS 15.4'te Siri'nin sesini değiştirecek!

Apple iOS 15.4 ile Siri ses tonunda bir değişikliğe gidecek. Şirket Siri'nin ses seçeneklerine İngilizce konuşulan ülkelerde bir yenilik ekleyecek. İşte detaylar.

Apple, iOS 15.4'te Siri'nin sesini değiştirecek!

Apple iOS 15.4 ile bir çok yenilik getirecek. Şirket doğrudan iPhone temassız ödeme seçeneğinden daha fazlasını kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Axios, en son iOS 15.4 beta sürümünün İngilizce konuşulan ülkeler için daha az cinsiyetli bir değişiklik sunacağını duyurdu. Söz konusu ülkelerde Siri ses seçeneği değiştirilecek.

Apple asistanının çeşitliliğini artırmayı amaçlıyor. Apple yaptığı açıklamada kullanıcılara "kendileriyle konuşan bir ses" için daha fazla seçenek sunması gerektiğini söyledi.

Apple, iOS 15.4'te Siri'nin sesini değiştirecek!

siri

Alternatif ses seçeneğinin diğer dillerde sunulup sunulmayacağı veya ne zaman sunulacağı henüz belli değil. Apple ayrıca, bitmiş iOS 15.4'ün ne zaman hazır olabileceğini de belirtmedi.

Hareket, Apple'ın Siri'yi daha kapsayıcı hale getirmek için yaptığı son büyük güncellemeden yaklaşık bir yıl sonra geldi. iOS 14.5'ten itibaren, Siri artık varsayılan olarak bir kadın sesine sahip değildi. Bunun için kurulum işlemi sırasında seçim yapmanız gerekiyordu. Apple ayrıca mevcut seçenekleri tamamlamak için iki insan sesi daha ekledi. Bu son güncelleme ile şirket Siri ses seçeneklerini çoğaltacak. Apple'ın Siri'nin ufkunu genişletmeye ne kadar devam edeceği belli değil, ancak daha fazla değişiklik görmek bizi şaşırtmayacaktır.

Aynı iOS sürümü ile ayrıca iPhone kullanıcılarına kolaylık sağlayan temassız ödeme seçeneği de gelecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.