Oyun

Yeni Xbox'ta disk okuyucu olmayacak!

Microsoft'un yıllardır alışık olduğumuz konseptini değiştirmesi ne demek oluyor?

Yeni Xbox'ta disk okuyucu olmayacak!

2012 ile birlikte oyun konsollarının hayatımızdaki yeri ve önemi gittikçe değişmeye başladı. Oyun konsolları geçtiğimiz haftalarda çok fazla gündemi meşgul etmeye başladı, özellikle Microsoft'un yeni Xbox'ı üzerine dedikodular epey artmaya başladı.

1331507726_xbox-720-475x314.jpg
Microsoft'a ait, oyun severler tarafından merakla beklenen yeni Xbox hakkındaki dedikodular, yeni cihazın üzerinde disk okuyucunun olmayacağı yönünde.  (Yeni Xbox'un isminin 720 olacağı yönündeki dedikodular hala devam ediyor)
Microsoft dolaşan bilgilere göre yeni Xbox'ında hiçbir medya okuyucuya yer vermeyecek. Buna alternatif olarak gösterilen ise değişik bir SSD sistemi kullanacağı konusu.

1331507692_xbox-720.jpg
Microsoft'un yeni nesil Xbox'ında oyunlar doğrudan bu SSD ile indirilip Xbox'a yüklenecek. Henüz Microsoft'tan net bir açıklama gelmemesine rağmen internette yer alan bu bilgilere göre, daha önce ilk defa karşılaşacağız diyeceğimiz bir özellik o da hiçbir medya okuyucunun olmaması, sunucu merkezli veya sonradan yüklenebilir kart merkezli bir uygulama olacak. Xbox için alınan bu karar aklımızda korsan' kavramının yok olmasını çağrıştırıyor. Microsoft aldığı bu karar ile birlikte bunun önüne geçmek istiyor olabilir. Hep birlikte gelecek açıklamaları göreceğiz.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.