Yazılım

Kurumlar, tümleşik iletişimde esnek ve kullanıcı dostu çözümleri tercih ediyor

Unify, zengin ürün ve çözümleriyle, firmaların iş süreçlerini kolaylaştırıyor.

Kurumlar, tümleşik iletişimde esnek ve kullanıcı dostu çözümleri tercih ediyor

 

İnternet erişimine sahip cihaz sayısının artmasıyla birlikte mobilitenin hâkim olduğu bir çağa girdik. Hem şirketler hem de son kullanıcılar bir dönüşüm yaşıyorlar. Mobilite, özellikle şirketlerin iş süreçlerini ve iş yapış şekillerini önemli ölçüde değiştiriyor. Dolayısıyla hizmet ve çözümlerde mobilite ağırlık kazanıyor ve bu eğilim önemini giderek artırıyor. Diğer bir önemli eğilim ise çalışanların kendilerine ait cihazları şirket içerisinde kullanabilmelerini sağlayan BYOD (Kendi Cihazını Getir) kavramı. Bu kavram, şirketlerin BT kaynaklarını daha iyi yönetmelerini ve şirket içi politikalarını gözden geçirmelerini zorunlu kılıyor.  

Mekândan bağımsız esnek ve yeni çalışma olanakları

Eski ismi Siemens Enterprise Communications olan ve geçtiğimiz yıl Ekim ayında adını değiştirerek yeni bir döneme adım atan Unify’ın Türkiye Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu, tümleşik iletişim çözümlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu: “Günümüzde mobilite, ölçek fark etmeksizin her kurum için önemli bir faktör haline geldi. Değişen çalışma yöntemleri sonucunda yöneticiler ve çalışanlar, bilgiye her an, her yerden erişmek istiyorlar. Şirket kültürünün de evrildiği bu süreçte özellikle coğrafi olarak farklı yerlerde hizmet veren firmalar, çalışanlarına daha hızlı ulaşıp verimliliklerini artırmayı hedefliyorlar. Mekândan bağımsız esnek ve yeni çalışma olanakları, firmalara operasyon esnekliği ve rekabet gücü de sağlıyor. İletişim yazılımı ve servisleri alanlarında öncü firma Unify,mobilitenin tüm olanaklarını şirketlere sunarak onlara rekabette öne geçme fırsatı sağlıyor.”

 

1407243685_fotopeople.jpg

İş sürekliliği garanti altına alınıyor

Günümüz şartlarında her an ve her yerden bilgiye ulaşmanın iletişim kurmanın bir zorunluluk hâline geldiğine dikkat çeken Unify Türkiye Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu, “Bu gerçeği göz önünde bulunduran ve Siemens’in 170 yıllık güçlü Ar-Ge mirasını taşıyan Unify olarak, kurumların mobiliteden en yüksek şekilde yararlanmasını sağlayan çözümler üretiyoruz. Farklı lokasyonlardaki, bir binadaki ya da çok farklı yerlerdeki insanların tek bir noktada buluşmuşlarcasına haberleşmelerini mümkün kılıyoruz. Bu işi yaparken ses, video, chat, internet, presence management (mevcudiyet yönetimi) gibi iletişim yöntemlerinin tamamını kapsayan bir bakış açısıyla hareket ediyoruz. Ayrıca donanım, yazılım, kurulum, profesyonel hizmetler, kurulum sonrası bakım, eğitim gibi tüm süreçlerde uçtan uca servis mantığıyla yaklaşıyoruz. Bu çözümler tamamen Unify'ın entelektüel birikiminin bir ürünü. Donanımdan yazılıma, Ar-Ge’den yetişmiş insan gücüne kadar kendi kaynağımız. İnsan gücünün önemli bir kısmı da kanal yapısı içinde sertifikalaştırdığımız iş ortaklarımızdan oluşuyor.” dedi.

 

1407243631_unify.jpg

100’ü aşkın ülkede faaliyet gösteren Unify, iş süreçlerini kolaylaştırıyor

Unify’ın kurumların iletişim ve işbirliği yeteneklerini geliştiren, iş akışlarına daha az zaman harcayarak zaman kazanmalarını sağlayan çözümler sunan bir şirket olduğunu söyleyen Unify Türkiye Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu, “Tüm iletişim gereksinimlerini katma değerli uygulamalar, çözüm ve hizmetlerle kolaylaştırıp verimlilik artıran bir çözüm ve hizmet portföyüne sahibiz. Birkaç çalışanlı şirketlerden coğrafi olarak dünyanın her tarafına yayılmış çok büyük şirketlere kadar çözün sunabiliyoruz. Şirketlerin iş yapış şekillerini basitleştirip verimliliklerini artırarak katma değer sağlıyoruz. 100’ün üzerinde ülkede 10 binin üzerinde çalışanımızla şirketlerin dönüşüm süreçlerinde önemli katkıda bulunuyoruz. Global 500 listesinde yer alan şirketlerin yaklaşık yüzde 75’i müşterilerimiz arasında yer alıyor.” bilgisini verdi. 

Evrimsel ve esnek bir yaklaşım ile gelen verimlilik

Çözümlerini geliştirirken ve şirketlerde uygularken devrimsel değil, evrimsel ve esnek bir yaklaşım sergilediklerini belirten Tütüncüoğlu, “Bu sayede müşterilerimiz eski sistemlerinden Unify çözümlerine sancılı bir süreçle karşılaşmadan kolayca ve kademeli bir şekilde geçebiliyorlar. Sunduğumuz çözüm ve hizmetlerin odak noktasında, şirketlerin verimliliklerini artırmak bulunuyor. Böylece çalışanlar diğer işlerle uğraşmak yerine sadece kendi işlerine odaklanabiliyorlar. Çözümlerimizin esnekliği ve kademeli bir geçiş sağlaması, şirketlerin mevcut yatırımlarını korumalarını sağlıyor.” açıklamasında bulundu.

 

1407243834_tumlesik-iletisim.jpg

Project Ansible ile pazar payı önemli oranda artacak

Son yıllarda kurumlar ve bireylerin iletişim alışkanlıkları üzerine sürdürdüğümüz kapsamlı bir araştırmanın sonucu olan Project Ansible’ı duyurduklarını aktaran Tütüncüoğlu, açıklamalarına şöyle devam etti: “Çalışanlar artık eskiye oranla çok daha fazla hareket halinde. Akıllı telefonlar ve tabletlerin çalışma hayatında daha çok yer almasıyla birlikte, iletişim farklı kanallar kullanılarak yapılmaya başlandı. Project Ansible, şirketlerin iletişim yeteneklerini günümüz teknolojilerinin sağladığı tüm imkânlarla kullanabilmelerini sağlayan bir platform. Bu platform üzerinden sesli ve görüntülü görüşme, sohbet ve uzaktan ekran paylaşımı gerçekleştirilebiliyor. İlk sürümü bulut tabanlı (SaaS – Servis Olarak Sunulan Yazılım) olacak.  Project Ansible, Unify'ın OpenScape portföyünü ve diğer sağlayıcıların kurumsal telefon çözümlerini de kapsayan farklı çözümleri tamamlamak üzere tasarlandı. İlk müşteri denemeleri Ocak ayında başarıyla gerçekleştirilen ve Ekim ayında kullanıma hazır olacak Project Ansible’ın kattığı avantajlar ile pazar payımızı önemli ölçüde genişleteceğiz.”

 

Penta ile kanal odaklı satış stratejimizde önemli bir adım daha atmış olduk

Türkiye pazarının kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Tütüncüoğlu, sözlerini şöyle bitirdi: “Yeni iş ortakları ile eko sistemimizi güçlendirmeye devam ediyoruz. Satış ve satış sonrası hizmetlerde vizyon sahibi, kendini ispatlamış şirketlere yatırım yapıyoruz. Bu da pazar payımızı ve hizmetlerimizin gelişmesini olumlu yönde etkiliyor.İletişim yazılımı ve servisleri alanlarında öncü firma Unify olarak, Türkiye’deki mevcut satış kanal ağımızın genişlemesine ve güçlenmesine yönelik attığımız adımlara devam ediyoruz. Yakın zaman önce Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım A.Ş. ile distribütörlük anlaşması imzaladık ve kanal odaklı satış stratejimizde önemli bir adım daha atmış olduk. Kanal yapısındaki bu titiz çalışmalarımızın önümüzdeki yıllara çok ciddi etkileri olacağından eminiz.”

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.