Sosyal Medya

Tweet düzenleme butonu geliyor! Fiyatı dudak uçuklattı

Sosyal medya Twitter'ın uzun zamandır beklenen tweet düzenleme butonu geldi.

Tweet düzenleme butonu geliyor! Fiyatı dudak uçuklattı

Sosyal medya devi Twitter kullanıcıları tarafından uzun bir süredir beklenen, hatta sosyal medya üzerinde sıkça gündem olan tweet düzenleme butonu nihayet geliyor. Bugün ise kimler tarafından erişilebilir olacağı ve kullanım bedeli ortaya çıktı.

Twitter tarih verdi

Şirket, geçtiğimiz aylarda sosyal medya üzerinde kullanıcılarından gelen yoğun talep sonrasında paylaşım yaptıktan sonra düzenlemelerine izin vereceği tweet düzenleme butonu üzerinde çalıştığını duyurdu. Uzun zamandır kullanıcılar tarafından istenen bu özellik sayesinde artık yazım hatası yapılan ve belirli bir kısmını veya tamamı, içerisindeki medya dosyası ile birlikte değiştirilebilecek.

Aylık 90 TL ücret talep ediliyor

Geçtiğimiz dönemde ortaya çıkan sızıntılardan gördüğümüz bir durum da doğrulandı. Bu özellik yalnızca Twitter Blue aboneleri tarafından kullanılabilecek. Dolayısıyla aylık 4.99 dolar abonelik ücretini gözden çıkaran kullanıcılar bir dizi özellikle birlikte bu yeni butona da erişebilecek.

Abonelik hizmetinin Türkiye’de ne zaman kullanıma açılacağı ve kaç para olacağı henüz netlik kazanmadı. Fakat geçtiğimiz dönemde iOS kullanıcıları için App Store’da 30,99 TL, Android kullanıcıları için Play Store’da 47,99 TL olacak şekilde listelenmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.